Únor 2015

Hledání Aljašky (John Green)

27. února 2015 v 23:34 | Mira
Oficiální anotace:
Románový debut dnes už známého Johna Greena je strhujícím vyprávěním o dospívání a hledání sama sebe. Šestnáctiletý Miles, posedlý sbíráním posledních slov významných osobností a touhou hledat "velké Možná", je spíše outsiderem mezi svými vrstevníky. Jeho život získá zcela novou podobu, když přejde na internátní školu Culver Creek. Zde se rychle spřátelí se svérázným spolubydlícím a okouzlující, naprosto nepředvídatelnou Aljaškou Youngovou. Okamžitě je vtažen do světa, kde se porušují školní pravidla, pořádají různé večírky i provokace. Miles ožívá v dennodenním kontaktu s novými kamarády a stále víc miluje fascinující Aljašku. A tak vývoj směřuje k okamžiku, kdy se všechno nečekaně navždy změní... Živý, naléhavý a nekonečně dojemný příběh. Americkou knihovnickou asociací byl zařazen mezi deset nejlepších knih pro dospívající.

Carrie (Stephen King)

25. února 2015 v 20:24 | Mira
Oficiální anotace:
Příběh dospívající dívky s telekinetickými schopnostmi. Carrie Whiteová se snaží dostat zpod vlivu fanatické matky, její spolužačky si ji krutě dobírají, a ona rozpoutá svou děsivou sílu nad malým novoanglickými městečkem Chamberlainem...

Řbitov zvířátek (Stephen King)

22. února 2015 v 18:00 | Mira
Oficiální anotace:
Rodina Creedových se usadí ve starém domě v půvabném prostředí venkova státu Maine. Otec lékař, krásná žena, rozkošné děti. Zdálo by se, že nic nemůže překazit jejich štěstí....Avšak objevuje se Cosi, co mrazí krev v žilách, Cosi strašnějšího než sama smrt. Cosi nesrovnatelně příšernějšího a silnějšího...

Hvězdy nám nepřály (John Green)

20. února 2015 v 20:47 | Mira
Oficiální anotace:
Když bylo Hazel 13, diagnostikovali u ní rakovinu. Šance na přežití byly mizivé, ale teď je Hazel 16, a stále žije. Nikdo neví jak dlouho ještě vydrží, ale rozhodně to nebude jednoduché. Augustus měl rakovinu, ze které se vyléčil, ale byla mu amputována noha. Tihle dva se potkají na sezení jedné podpůrné skupiny, kam chodí lidé s rakovinou, a padnou si do oka. Hazel, která si myslela, že už jí není dáno být normálně šťastná, se zamiluje. Chvíle, které stráví s Augustem jsou nejlepší v jejím životě, ale mezi jejich lásku se staví rakovina...

Padesát odstínů šedi (E. L. James)

18. února 2015 v 19:44 | Mira
Oficiální anotace:
Anastasia Steeleová má vcelku normální život. Je studenkou vysoké školy, kterou co nevidět hodlá dokončit a už se pomalu poohlíží po nějaké práci. Do jejího stereotypu se jí ale v okamžiku, kdy uvidí Christiana Greye, zámožného miliardáře, změní. A to od základů. Christian totiž nejenže je charismatický a dokáže okouzlit každou ženu, na kterou zaměří svůj šarm, ale také skrývá tajemství. A tajemství jsou přeci přitažlivá, ne? Bohužel pro Anu, toto tajemství není ani v nejmenším dobré. A zájem Christiana Greye o její osobu také není dobrý. Nepočítaje Anin zájem, co Christian asi dělá ve volném čase.

Scarlet (Marissa Meyer)

15. února 2015 v 20:40 | Mira
Pamatujete na Cinder, první díl ze série Měsíční kroniky? Určitě ano, vždyť recenze na ni se tu objevila teprve před pár dny. Scarlet je druhým dílem této série a my se jí nyní podíváme na zoubek.

Cinder (Marissa Meyer)

10. února 2015 v 20:45 | Mira
Oficiální anotace:
Šestnáctiletou Cinder považuje většina lidské společnosti za nepovedenou hříčku techniky a její macecha za neúnosné břemeno. Být kyborg ale má i své výhody - mozkové rozhraní poskytuje Cinder nevšední schopnost opravovat věci (roboty, vznášedla, své vlastní nefungující součástky), díky čemuž se stane nejvyhlášenější mechaničkou v Novém Pekingu. Právě tato pověst přivede k jejímu stánku prince Kaie, který potřebuje před výročním bálem opravit porouchaného androida. Princ opravu v legraci nazve otázkou národní bezpečnosti, ale Cinder má podezření, že věc je mnohem vážnější, než jí je princ ochoten prozradit.
Cinder touží udělat na prince co nejlepší dojem, ale se všemi plány je konec, když se její mladší nevlastní sestra a jediná lidská přítelkyně nakazí smrtelným morem, který sužuje Zemi už celé desetiletí. Macecha obviní z dceřiny nemoci Cinder a nabídne její tělo pro výzkum moru, což je "pocta", kterou dosud nikdo nepřežil.
Ale netrvá dlouho a vědci zjistí, že jejich nové pokusné morče je zvláštní. Chirurgové, kteří proměnili Cinder v kyborga, něco skrývali. Něco cenného.
Něco, kvůli čemu jsou někteří lidé ochotní zabíjet…

Flotila světů (Larry Niven, Edward M. Lerner)

9. února 2015 v 15:00 | Mira
Popravdě ani nevím, kde a kdy jsem k Flotile světů přišla. Snad v nějakém výprodeji levných knih, myslím. Každopádně v mojí knihovničce na ni sedá prach už pěknou řádku let. Řekla bych, že tato kniha nepatří do kategorie příliš známých (možná se mýlím a známá je, ale v mém okolí o ní nikdo jakživ neslyšel a z toho usuzuju), což mě přivedlo k jejímu zrecenzování.

Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky (J. R. R. Tolkien)

8. února 2015 v 14:20 | Mira
Recenze:
Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky a na něj navazující Pán prstenů od anglického spisovatele J. R. R. Tolkiena se těší celosvětové popularitě a dá se říct, že obojí se dodnes drží mezi nejlepšími knihami žánru fantasy.
Bohužel Hobit je často opomíjen. I filmového zpracování se dočkal o mnohem později než výše zmiňovaná trilogie.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (Ransom Riggs)

7. února 2015 v 19:53 | Mira
Oficiální anotace:
Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií.
To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak - i když to zní jako něco nemožného - jsou možná stále naživu.