Řbitov zvířátek (Stephen King)

22. února 2015 v 18:00 | Mira
Oficiální anotace:
Rodina Creedových se usadí ve starém domě v půvabném prostředí venkova státu Maine. Otec lékař, krásná žena, rozkošné děti. Zdálo by se, že nic nemůže překazit jejich štěstí....Avšak objevuje se Cosi, co mrazí krev v žilách, Cosi strašnějšího než sama smrt. Cosi nesrovnatelně příšernějšího a silnějšího...


Recenze:
Řbitov zvířátek je druhá kniha od Kinga, která se mi dostala do ruky. První byla Carrie, na kterou recenzi určitě také napíšu.

Celý příběh se odehrává na zdánlivě poklidném místě u idylické rodiny. První dojem většinou bývá mylný a tady tomu není jinak.

U Kinga se mi líbí, jak i v té nejobyčejnější situaci dokáže vykouzlit úžasně temnou atmosféru. Vážně jsem měla pocit, že mě skrz příběh provází jakási temnota, která číhá na každé stránce a vyčkává na správný čas. A jakmile ten čas přišel, vytryskla na povrch v celé své temnosti a hrůznosti.

Závěr knihy byl vážně mrazivý. Ještě několik dní jsem z něj měla špatný pocit a neklidné spaní.

V této knize nenajdete skupinku teenagerů, které nahání duch/příšera/vrah a postupně je jednoho po druhém nemilosrdně posílá do věčných lovišť. King sází na plíživé, na první pohled neviditelné zlo a to mám na něm zatraceně ráda. Celá kniha má v podstatě jednu myšlenku - neschopnost smířit se se smrtí. Zároveň nás informuje o tom, že porušit zákony smrti se šeredně nevyplácí. Co jednou zemře, není radno volat zpět mezi živé, jelikož si s sebou ze záhrobí nepřinese nic pěkného.

Dalším bodem, proč se Kingovy výtvory řadí mezi mé oblíbené, je jeho schopnost vytvořit neuvěřitelně reálné postavy i prostředí. Při čtení jsem si živě dokázala představit Juda s Luisem, jak popíjejí pivo na terase Judova domu a mnoho dalších pasáží.

Jediné, co mi u Kingových knih občas vadí, je pomalý rozběh příběhu, který mě kupříkladu odradil od čtení knihy To (kterou i navzdory tomu právě čtu).

Inu, úžasná atmosféra, precizní popisy postav a prostředí, zajímavá myšlenka. Spojte to do hromady a dostanete jeden pěkný hororový balíček. Ne nadarmo je Stephen King nazýván mistrem hororu. Tento titul mu padne jako ulitý.

Vím, že byl podle knihy natočen i film. Ovšem k jeho zhlédnutí postrádám kuráž Smějící se Jakmile se však seberu a podívám se na něj, napíšu recenzi.

Hodnocení:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama