Březen 2015

Plán recenzí na duben

29. března 2015 v 23:05 | Mira |  Novinky
Když už to teda tento týden tak flákám, řekla jsem si, že bych si mohla alespoň udělat seznam recenzí, které chci psát a zveřejňovat v dubnu. Sem to dávám, abyste věděli, na co se těšit nebo případně netěšit Smějící se

Cestou necestou aneb brněnský CineTube

28. března 2015 v 19:39 | Mira |  Myšlenkové pochody
No jo, sice bych měla spíš psát recenze, protože se mi tu nakupila pěkná řádka dočtených knih, ale řekla jsem si, že by i ostatní rubriky zasloužily trochu provětrat. A tak tedy píšu krátký článek o brněnském CineTubu, který proběhl 21.3. . Omlouvám se za kvalitu fotek, ale je to to nejlepší, co jsme s kamarádkami pořídily.
Vím, že tento týden to s mou aktivitou jde z kopce, ale vážně jsem měla spoustu dohánění věcí do školy kvůli své dlouhé nepřítomnosti, takže jsem vůbec nestíhala.
Pod článkem je opět anketa ohledně příští (středeční) recenze.

Cress (Marissa Meyer)

20. března 2015 v 21:02 | Mira
Recenze na zatím poslední vydaný díl Měsíčních kronik, mé oblíbené série. V neděli nejspíš recenzi nevydám, protože ji nemám napsanou a zítra pravděpodobně nebudu stíhat. Jedu totiž na brněnský CineTube. Pokud to bude stát za to, napíšu o něm článek Usmívající se A protože recenzi nemám napsanou, máte tady anketu, díky které mi můžete sdělit, jakou knihu chcete ve středeční recenzi.

Frankenstein (Mary Shelley)

18. března 2015 v 16:00 | Mira
Než se pustím do recenze, nejprve bych se chtěla omluvit, že v neděli jsem žádnou nezveřejnila. Měla jsem od soboty vážnější zdravotní problémy, kvůli kterým jsem byla víceméně indisponovaná až do včerejška. Takže tak.

Příští recenze bude na knihu Cress.

Eona: Poslední dračí oko (Alison Goodman)

13. března 2015 v 16:00 | Mira
Konečně na řadu přichází poslední recenze ze starého blogu. Mně tímto končí období, kdy jsem recenze psát nemusela Smějící se Příští recenze bude na knihu Frankenstein.

Ve stínu černých ptáků (Cat Wintersová)

11. března 2015 v 18:00 | Mira
Oficiální anotace:
V roce 1918 si v kalifornském San Diegu vybírají svou daň smrtící chřipka a první světová válka. Šestnáctiletá Mary Shelley Blacková, pojmenovaná po slavné autorce románu o Frankensteinovi, dívka s přírodovědným nadáním, která se ocitla bez rodičů, odjíždí ke své tetě z Portlandu v Oregonu do San Diega.
Zděšeně sleduje, jak se zde zoufalí pozůstalí hrnou na seance a k fotografům duchů, kde hledají útěchu. Jedním z takových fotografů je i bratr jejího milého Stephena Emberse Julius, jehož Mary Shelley považuje za podvodníka.
Po Stephenově smrti na válečné frontě ve Francii se Mary Shelley vystaví v bouři bleskům, je zasažena a nakrátko umírá. Když se vrátí mezi živé, má zvláštní schopnost - cítit chuť emocí. Stephenův duch se k ní v noci vrací a prosí ji o pomoc - nemůže odpočívat v pokoji, protože ho mučí tajemní obrovští černí ptáci.
Uvěří Mary Shelley v existenci duchů? A podaří se jí odhalit důvod Stephenova utrpení a pomoci mu?


Eon: Znovuzrození dračího oka (Alison Goodman)

8. března 2015 v 22:05 | Mira
Oficiální anotace:
Šerm, dračí magie - a hrdina s hrozivým tajemstvím
Dvanáctiletý Eon prochází už několik let intenzivním výcvikem. Jeho studia dračí magie založené na asijské astrologii zahrnují dva druhy schopností: šerm a magii. Eon spolu se svým mistrem doufá, že bude vybrán jako dračí oko - učedník jednoho ze dvanácti energetických draků štěstěny.
Avšak Eon má nebezpečné tajemství. Ve skutečnosti je to Eona, šestnáctiletá dívka, která studuje v přestrojení, aby se mohla stát dračím okem. Neboť ženám je dračí magie zapovězená. Kdyby někdo zjistil, co skrývá, čekala by ji jistá smrt.
Když začne hrozit, že její tajemství vyjde na světlo, octne se dívka se svými přáteli ve vážném nebezpečí uprostřed vražedného boje o císařský trůn. Eona musí najít sílu a vnitřní schopnosti, aby mohla bojovat proti těm, kdo jí chtějí vzít nejen její magii, ale i život.

Dračí oči (Stephen King)

6. března 2015 v 20:29 | Mira
Oficiální anotace:
Bylo nebylo byl jednou jeden zlý čaroděj… a dračí srdce a princové… ďábelský mág a temná věž… starobylý hrad a strašné tajemství. Stephen King vás tímto dílem, plným magického zla, odvahy a šlechetnosti, uchvátí do ledového sevření a odvede do nejděsivějšího a nejnesnesitel­nějšího království špatnosti… a ponechá na vás, co je pravda a co fantazie… neříkejte, že nejste zvědaví!

Tajemné chodby, dračí oči, ďábelské síly, nejtemnější hlubiny strachu - to se na vás Stephen King znovu chystá!

Pýcha, předsudek a zombie (Seth Graham-Smith)

4. března 2015 v 21:26 | Mira
Recenze:
Originální zpracování klasického příběhu z období romantismu. Viktoriánská Anglie, střední společenská vrstva, intriky, plesy a... horda zombií!

Holčička, která měla ráda Toma Gordona (Stephen King)

1. března 2015 v 23:02 | Mira
Oficiální anotace:
Svět měl zuby a mohl vás jimi kdykoli pokousat. Trista McFarlandová to zjistila, když jí bylo devět let.
V deset hodin dopoledne začátkem června seděla vzadu v autě své matky, na sobě měla modrý nadhazovačský dres Red Sox (s číslem 36 Gordon na zádech) a hrála si s panenkou Monou. V půl jedenácté zabloudila v lese. V jedenáct se snažila nepodléhat panice, snažila se neříkat si "Tohle je vážné, tohle je moc vážné". Snažila se nemyslet na to, že když se lidé ztratí v lese, někdy se jim může něco stát.