Cestou necestou aneb brněnský CineTube

28. března 2015 v 19:39 | Mira |  Myšlenkové pochody
No jo, sice bych měla spíš psát recenze, protože se mi tu nakupila pěkná řádka dočtených knih, ale řekla jsem si, že by i ostatní rubriky zasloužily trochu provětrat. A tak tedy píšu krátký článek o brněnském CineTubu, který proběhl 21.3. . Omlouvám se za kvalitu fotek, ale je to to nejlepší, co jsme s kamarádkami pořídily.
Vím, že tento týden to s mou aktivitou jde z kopce, ale vážně jsem měla spoustu dohánění věcí do školy kvůli své dlouhé nepřítomnosti, takže jsem vůbec nestíhala.
Pod článkem je opět anketa ohledně příští (středeční) recenze.


Kdo by v dnešní době neznal YouTube? Mnoho kreativních lidí se díky němu proslavilo a staly se z nich takřka celebrity. A jelikož jim záleží na fanoušcích, jsou pořádány různé akce, kde se youtubeři mohou se svými věrnými následovníky setkat. Jednou z nich je i CineTube.

Se dvěma kamarádkami jsme si řekly, že menší výlet by nám jen prospěl, tak jsme si v půlce února zarezervovaly vstupenky a vyčkávaly, až nadejde Den D.

V sobotu v 9:15 jsme už v úžasu sledovaly příjezd youtuberů. Ti to vzali ve velkém stylu a dostavili se rovnou limuzínou. Mrzí mě, že to ani jedna z nás nevyfotila, ale ono by přes dav natěšených fanoušků stejně žádná limuzína vidět nebyla.

Následovalo úmorné čekání na vstupenky. Musím říct, že díky této zkušenosti snad budu mít fobii z davů. Stát uprostřed chumlu neklidných lidí, z nichž někteří byli ještě děti, a snášet ustavičné šťouchance lokty do žeber, dupání po nohou a různé postrkování bylo vážně na hranici mých možností. Ode dneška soucítím se sardinkami.

Když už jsme se konečně dostaly do útrob kina Scala, kde celá akce probíhala, rovnou jsme se vrhly na nákup plakátů. A dobře jsme udělaly, později jich byl nedostatek a mnozí opozdilci měli zkrátka smůlu.

První autogramiádě a focení jsme se vyhnuly. Byla to naše první "youtube" akce a celkem jsme se styděly říct si i o pouhé podpisy.

Program sice začal se zpožděním, ale rozhodně se čekání na něj vyplatilo. Po krátkém úvodu se spustilo promítání videí.


Jako první přišel na scénu Ati se svým vysoce vědeckým videem, kde přítomné seznámil s živočišným druhem zvaným žena. Jak se dalo od Atiho čekat, všichni se parádně bavili a zasmáli.


Oproti tomu MadBros mě málem rozbrečeli. Jejich fiktivní příběh byl neskutečný doják.


Nejfake nám připravil video Draw my youtube life, což mě zaujalo a dozvěděla jsem se o něm něco nového.


Hoggyho video o zdravé stravě nás všechny nejen poučilo, ale i varovalo. Díky němu jsem prozřela a uvědomila si, jaké nebezpečí nezdravě se stravujícím lidem hrozí ze strany banánů (nepochopí ten, co to neviděl Smějící se ).


Youtuberka TheMadKyo zvolila také video ze zábavného soudku.


Ale zlatým hřebem dne byl Peťan se svým návodem jak sbalit holku. U toho jsem div nebrečela smíchy.

Samozřejmě jsem nepopisovala všechna videa. Ale i ta, o nichž jsem se nezmínila, měla své kouzlo a dokázala zaujmout i pobavit, především Policie DC a situace z počítačových her převedené do reálu.

Po promítání jsme se dočkali dalšího kola podepisování a focení. Tentokrát jsme sebraly odvahu a pro ty podpisy prostě šly. Já k Nejfakeovi, který je mimochodem hrozně příjemná osoba, a s kamarádkou ještě k Atimu, který je i mimo youtube tvorbu tak skvěle praštěný. Moje další kamarádka si žádný plakát nekoupila, papír neměla, tak si jednoduše nechala podepsat botu taky od Atiho a od Proxiho. Je to prostě rebel Smějící se


Kdybych měla celou akci zhodnotit, tak musím říct, že to byla paráda - skvělá atmosféra, úžasná videa a fantastičtí youtubeři. Jediné, co mi vadilo, bylo brzké vstávání kvůli vlaku Smějící se Doufám, že se s holkama dostaneme i na brněnský CraftCon, který bude v květnu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama