Eon: Znovuzrození dračího oka (Alison Goodman)

8. března 2015 v 22:05 | Mira
Oficiální anotace:
Šerm, dračí magie - a hrdina s hrozivým tajemstvím
Dvanáctiletý Eon prochází už několik let intenzivním výcvikem. Jeho studia dračí magie založené na asijské astrologii zahrnují dva druhy schopností: šerm a magii. Eon spolu se svým mistrem doufá, že bude vybrán jako dračí oko - učedník jednoho ze dvanácti energetických draků štěstěny.
Avšak Eon má nebezpečné tajemství. Ve skutečnosti je to Eona, šestnáctiletá dívka, která studuje v přestrojení, aby se mohla stát dračím okem. Neboť ženám je dračí magie zapovězená. Kdyby někdo zjistil, co skrývá, čekala by ji jistá smrt.
Když začne hrozit, že její tajemství vyjde na světlo, octne se dívka se svými přáteli ve vážném nebezpečí uprostřed vražedného boje o císařský trůn. Eona musí najít sílu a vnitřní schopnosti, aby mohla bojovat proti těm, kdo jí chtějí vzít nejen její magii, ale i život.


Recenze:
Dvanáctiletý Eon má těžký život - rodinu si nepamatuje, vyrůstá na solné farmě, kde je nucen tvrdě pracovat, a navíc má poraněnou kyčel. Jednoho dne do jeho života vstupuje mistr Brannon a chlapce vtahuje do světa dračí magie.

Společně však mají jedno velké, nebezpečné tajemství. A sice to, že Eon je vlastně Eona, šestnáctiletá dívka.

O knize můžu říct to, že jsem si ji zamilovala a přečetla ji vícekrát. Mám ráda atmosféru knihy, postavy a celkově její originalitu.

Čím je tedy Eon originální? Inu, když vezmeme většinu "dračích knih", jako jsou například Eragon a Serafína, máme tu čistě evropský druh draků. V Eonovi ne.

Alison Goodmanová totiž vystavěla celou knihu na kultuře Číny a Japonska. Takže Zrcadlový drak může vypadat zhruba nějak takto:
V průběhu knihy se čtenář setkává s bídou, ale i přepychem u dvora císaře, s intrikami, ale i s budováním pevných přátelství. Některé pasáže sice byly nudnější a pár zvratů se dalo předvídat, ale celkově je příběh originální, napínavý a dokáže člověka vtáhnout.

Vážně mě zaujala celková atmosféra knihy. Totiž obvykle fantasy knihy mají středověkou atmosféru obohacenou o magii, ale tady jsem vážně před sebou viděla Dálný východ.

Navíc si autorka dokáže udržet čtenářovu pozornost a příběh si drží tempo. Boje v závěr jsou líčeny realisticky, jsou napínavé a docela krvavé, což může být i mínus vzhledem k tomu, že kniha je primárně určena pro děti a mládež.

Co se postav týká, tak já jsem spokojená. Jistě, leccos by se vypilovat dalo, ale celkově jsou postavy rozmanité a každá je něčím zajímavá. Zpočátku mi však dělalo problém zapamatovat si jména Dračích očí a následně si je spojit s jednotlivými draky.

Hlavní hrdinka, Eona, je sympatická osůbka s tajemnou minulostí. Bylo zajímavé sledovat její snahu o potlačení dívky v sobě. Zároveň na ní mám ráda, že není jako spousta jiných hrdinů, kteří nikdy neudělají žádnou chybu a jejich jednání je rozumné a bezchybné a jsou čestní až za hrob. Eona dělá chyb spoustu, při některých se člověk skoro až plácá do čela, navíc je to protřelá lhářka, ale to se dá zdůvodnit faktem, že kdyby nelhala, byla by zabita.

Kdo si knihu přečte a oblíbí, měl by se poohlédnout i po druhém dílu s názvem Eona: Poslední Dračí oko.

Hodnocení:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama