Holčička, která měla ráda Toma Gordona (Stephen King)

1. března 2015 v 23:02 | Mira
Oficiální anotace:
Svět měl zuby a mohl vás jimi kdykoli pokousat. Trista McFarlandová to zjistila, když jí bylo devět let.
V deset hodin dopoledne začátkem června seděla vzadu v autě své matky, na sobě měla modrý nadhazovačský dres Red Sox (s číslem 36 Gordon na zádech) a hrála si s panenkou Monou. V půl jedenácté zabloudila v lese. V jedenáct se snažila nepodléhat panice, snažila se neříkat si "Tohle je vážné, tohle je moc vážné". Snažila se nemyslet na to, že když se lidé ztratí v lese, někdy se jim může něco stát.


Recenze:
Z této knihy mám rozporuplné pocity. Určitě bych ji nezařadila do seznamu Kingových nejlepších děl.

Devítiletá Trisha byla na svůj věk až moc vyspělá. Vážně si nemyslím, že by si tak mladá holčička poradila v divočině způsobem, jakým ona.

Navíc tady byl hrozně vleklý rozjezd. Dobrých pětačtyřicet stran čtenář nemá před očima nic víc než popis lesa, Trishiny obavy a její strach z hadů.

Pak se začne konečně něco dít. King opět vsadil na neznámé zlo, díky kterému jsem cítila mrazení v zádech. Atmosféra hlubokých lesů a civilizace v nedohlednu tomu dodala nádech tajemna.

V příběhu je cítit Trishina opuštěnost, bezradnost a tu a tam odhodlání. Dokázala jsem se do jejího utrpení v temném lese snadno vcítit.

Ale oproti ostatním Kingovkám je to slabý odvar. Vlastně tím nejstrašidelnějším je fakt, že tato situace může v reálném životě lehce nastat. Proto pozor, výletníci, nikdy nescházejte ze stezky! Smějící se

I konec je na Kinga neobvyklý - poklidný happy end.

Celá kniha mi přišla jako taková literární jednohubka. Příliš krátká, a s příliš vleklým začátkem. Nedá se upřít, že si Stephen King zase krásně pohrál s myšlením postav, a nemůžu mu upřít ani to, že i na málo stranách a s málo postavami dokázal vykouzlit vcelku pěkný příběh, ale… nevím. Něco mi ta pořád chybělo. Holčička, která měla ráda Toma Gordona se ani zdaleka nevyrovná mému oblíbenému Řbitovu zvířátek.

Hodnocení:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama