Angelologie (Danielle Trussoni)

26. dubna 2015 v 20:03 | Mira
Oficiální anotace:
Andělé a lidé kdysi zplodili potomky - a bylo to zlé plémě, které zatratil sám Bůh. Jenže oni stále žijí mezi námi…
Evangeline byla malou dívenkou, když ji její otec přivedl do kláštera sv. Růženy. Zde žije tichým životem řádové sestry, dokud nedostane dopis s podivnou žádostí. Kdosi pátrá po šedesát let staré korespondenci mezi matkou představenou a slavnou mecenáškou Abigail Rockefellerovou. Ukáže se, že za druhé světové války podporovala skupinu angelologů spojených s klášterem, pátrajících po mocných a zákeřných potomcích padlých andělů. Evangeline odhaluje po tisíciletí zuřící boj mezi andělskou rasou Nefilim a angelology, mezi které patřili i její rodiče.
Neobvykle vysocí, krásní a zločinní Nefilim se od počátku civilizace pohybovali v zákulisí historie a usilovali o opětovné získání své bývalé moci. Percival Grigori je jedním z nich, pomalu však umírá na záhadnou nemoc. Je klíčem k jeho uzdravení lyra mytického Orfea, po které pátrají celé generace angelologů? Dokáže ho Evangeline zastavit, než svou strašnou sílu obrátí proti lidstvu? A zatím hluboko v jeskyni v nepřístupných bulharských horách dlí praotcové zlovolných andělů, jejich smrtonosná záře proniká klecemi, v nichž jsou uvězněni tisíce let, a jejich hněv se stupňuje…Recenze:
Andělé - nádherné, mírumilovné bytosti, které by neublížily ani mouše? Haha, to vůbec ne. Danielle Trussoni nelítostě zničí veškeré zažité představy o nich.

Andělé jsou celkem neprobádané a neokoukané téma, co se literatury týká. Tedy alespoň pro mě. Angelologie je první kniha o andělích, po které jsem sáhla. A upřímně ani nevím, jestli jsem dobře udělala.

Nemůžu upřít zajímavou myšlenku a propracovanost, ale na druhé straně jsem se už dlouho u žádné knihy takhle nenudila a do žádné jsem se nemusela tolik nutit. Tahle kniha mi přijde jako horská dráha: nuda, napětí, nuda, napětí… U jedné strany čtenář div neusíná, ale na té protější ho probere příchod prvního anděla či odhalení tajemství z minulosti.

Hodně se mi líbilo propojení s literaturou, biblí a historií. Díky tomu angelologie jako věda působila hrozně reálně a já bych v existenci andělů, jak je Danielle Trussoni prezentovala, klidně uvěřila.

Nejvíc se mi líbila část psaná ich formou v druhé polovině knihy, popisující studium mladé angeloložky Celestine a výpravu za Padlými anděly během druhé světové války. Tahle pasáž je pro mě klenotem celé knihy. Má úžasnou atmosféru a drží si tempo.

Ani postavy mě nijak nezaujaly. Hlavní postava, Evangeline, mi přišla jako šedá myška. Zkrátka taková ničím výjimečná. I když na konci mě hodně překvapila. Nejzajímavější postavou pro mě byla Evangelinina babička, Gabriella Lévy-Franche Valková.

Na knize se mi líbí konec, který je vážně neočekávaný a docela mě navnadil na přečtení druhého dílu, Angelopolis. Angelopolis, u kterého jsem zatím v půlce, mi přijde lepší, ale opět jsem se dostala k jedné nudné pasáži, takže zatím nebudu vynášet rozsudky.

Angelologie není špatná kniha, jen to asi není šálek kávy pro každého. Teď si budu hodně rozmýšlet, než sáhnu po knize s podobnou tematikou.

Hodnocení:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama