Les rukou a zubů (Carrie Ryan)

5. dubna 2015 v 20:15 | Mira
Oficiální anotace:
Mary žije v uzavřené vesnici. Její svět se řídí prostými zákonitostmi: musí poslouchat pravidla církevního Sesterstva, nesmí se přibližovat k plotu, za kterým - v Lese zubů a rukou - žijí Nečistí, kteří svým kousnutím promění člověka v chodící mrtvolu. Když Sesterstvo rozhodne, že se provdá za muže, kterého jí určili, Mary musí poslechnout, přestože se zamilovala do zraněného Travise. Pak ale Nečistí proniknou do vesnice, a Mary v nastalém zmatku prchá společně s Travisem, svým snoubencem Harrym, kamarádkou Cass i bratrem Jedem a jeho ženou dál do zapovězeného lesa.Touží dostat se k vysněnému oceánu, dál za les a Nečisté, do světa, který tam venku přece musí někde být.


Recenze:
Obálka zavání romancí, název zase hororem, tak co si má tedy čtenář s touto knihou spojit? Překvapivě obojí. Autorce se podařilo dva úplně různé žánry skloubit dohromady a kupodivu z toho nevzešla žádná pofiderní slátanina, ale kniha, kterou jsem si naprosto zamilovala.

Post apokalyptický svět, uzavřená vesnice, les plný krvelačných zombie a jedna zvědavá dívka. Tato kombinace dává vzniknout napínavému příběhu plného lásky, odvahy a nebezpečí.

Mě osobně strašně dlouho od čtení odrazoval název. Říkala jsem si, že to určitě bude nějaká blbost a já přece nebudu pitomá a nebudu utrácet peníze za knihu, kterou nakonec zhnuseně odhodím. Takže jsem zvolila kompromis a Les rukou a zubů jsem si stáhla v PDFku. A teď mě mrzí, že jsem si ji přece jen nekoupila.

Zombie věcí už bylo natočených či napsaných nespočet, tak v čem je Les rukou a zubů natolik výjimečný, že mě tolik uchvátil? Sama nevím. Určitě mě zaujala atmosféra knihy. Jen si to představte:

Vesnice hluboko v lesích. Od krvežíznivých zombie vás nedělí nic víc, než chatrný plot. Neustále slyšíte jejich sténání a skřeky. Smrt je všudypřítomná. Navíc žijete pod přísným dohledem Sesterstva a v domnění, že žádní jiní lidé nepřežili apokalypsu, v tomto případě pojmenovanou Návrat.

Prekérní situace, že?

Ze začátku jsem si říkala, proč z těch zombie tolik šílí. Nedokázala jsem si je totiž tak úplně reálně vybavit, protože kniha mi jejich podrobnější popis neposkytla. Pak jsem si pustila The Walking Dead a hned jsem pochopila, proč jsou z nich všichni tak vyděšení. Jo, zombie jim vážně nezávidím.

Víc než děj odehrávající se ve vesnici se mi líbilo putování Maryiny skupinky skrz les po cestách obehnaných ploty. Autorce se povedlo dobře popsat jejich strádání, strach z neznáma a snahu o přežití.

Hlavní hrdinka, Mary, mi sice byla sympatická, ale přišlo mi, že někdy neví, co chce. Věc, kterou na ní obdivuju je to, že šla za svým snem - dostat se k oceánu - i přes všechny překážky.

Milostná zápletka je tu trošku zašmodrchaná. Mary miluje Travise. Travis miluje Mary. Ale Mary se má vdát za Harryho. Harry miluje Mary. Harryho miluje Cass. A Cass se má vdát za Travise. Uf.

Les rukou a zubů je první díl stejnojmenné trilogie. Následující díl, Vlny zmítané smrtí, mám také přečtený a díky němu jsem si tuhle sérii ještě víc zamilovala. Zbývá mi poslední díl, Temné město, které si snad přečtu brzy.

Hodnocení:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama