Nástroje smrti: Město z kostí (Cassandra Clare)

29. dubna 2015 v 21:41 | Mira
Oficiální anotace:
Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy a vstoupí tak do světa lovců stínů, bojovníků, kteří mají svět chránit před démony. A už z něj nevystoupí, protože její život se převrátí vzhůru nohama... Co je Clary vlastně zač? Kde se vzaly její schopnosti? A jsou pro ni spíš prokletím, nebo požehnáním? Zábavná, odvážná a neotřelá fantasy slibuje svým čtenářům strhující čtení, s nímž nebudou chtít přestat.


Recenze:
Musím se přiznat, že od této knihy jsme se docela dlouho držela dál a do jejího čtení se nechtěla pouštět. Nemám ráda dlouhé knižní série a Nástroje smrti mají celkem šest dílů a navíc mě odradil i film, jehož zpracování nepatří mezi ty nejkvalitnější. Ale jednou jsem Město z kostí přece jen otevřela (v elektronické podobě na tabletu). Mám starší vydání, takže na mě vybafla ta nevzhledná a lacině vyhlížející obálka, která mě zrovna dvakrát nenavnadila. Nakonec jsem ráda, že jsem si Město z kostí přečetla.

Autorka v knize střetla dva světy - obyčejný a nám důvěrně známý lidský svět a ten námi neviděný plný upírů, vlkodlaků, víl, démonů a podobné nadpřirozené verbeže. A aby toho nebylo málo, existuje zde ještě celá škála dalších dimenzí, do kterých se dá dostat pomocí portálů. takhle řečeno to může působit složitě, ale autorka všechny podstatné informace podala tak, že jsem se jako čtenář neztrácela. Prostředí knihy je tedy zajímavé a originální.

Zároveň je to jedna z mála knih, kde se pořád něco děje. Vážně jsem nenašla kapitolu, kde bych se nudila. V každé se objevuje, bojuje, zjišťuje a tak dále…

Kniha kromě akčních scén, překvapivých zvratů a napínavých situací nabízí i mladou lásku, čímž jistě potěší romanticky založené duše. Mezi ty zrovna nepatřím, ale i tak jsem si tuto romantiku užila a pár se mi líbil.

Jediné, co mi trochu vadilo, byla hlavní hrdinka Clary. Na hlavní postavu mi přišla zpočátku strašně nevýrazná, ale v průběhu čtení jsem svůj názor přehodnotila. Clary se ukázala jako statečná a vytrvalá dívka, která je ochotná pro své milované riskovat a jde si tvrdě za svým.

Ostatní postavy se mi moc líbily. Především Jace. Jeho hlášky jsou prostě legendární a já se u nich nejednou rozesmála. Každá postava je něčím originální a svá.

Musím si postěžovat na filmovou adaptaci. Trošku mi připomněla filmového Eragona. Takovou hrůzu jsem už dlouho neviděla! Vždyť tvůrci vynechali, co se dalo.

Město z kostí je povedený začátek knižní série, který určitě k dalšímu dílu navnadí především napínavým koncem. Nedá se sice říct, že by mě kniha naprosto ohromila, ale určitě je jedna z těch kvalitnějších.

Hodnocení:.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama