Období vlkodlaka (Stephen King)

24. dubna 2015 v 20:46 | Mira
Tak, recenzi za středu mám z krku, teď si odškrtávám i tu dnešní.Recenze:
V naší republice nevydaná kniha. Zařadila bych ji do kategorie knižních "jednohubek" kvůli krátkosti. Vlastně je to spíš taková novela nebo dokonce povídka. Na tak krátkou věcičku ani nejde napsat dlouhá recenze, ale tak snad postačí i to málo, co napíšu.

Kniha je členěna do dvanácti... no, kapitoly bych to nenazývala. Hm. Řekněme, že je členěna do dvanácti bloků, které jsou pojmenovány dle měsíců.

Děj se odehrává od ledna do prosince a popisuje krvavé řádění vlkodlaka. Musím říct, že na Kinga je to tedy slabota co se děje i obvykle propracované psychologie postav týká. Obojí je kvůli délce osekané a takové průměrné. Navíc se každá "kapitola" drží stejné šablony: na scénu přijde postava, chvilku je omáčka kolem, prásk - nastupuje vlkodlak a postavě je konec. Vlastně až na jednu výjimku. Desetiletý Marty nejenže vlkodlakův útok přežije a stane se tak hlavní postavou, ale on se později stane i vlkodlakovým největším problémem.

Děj je sice čtivý, ale víc by Období vlkodlaka slušelo románové zpracování. Jediné, co mě nějak zaujalo, bylo zjišťování, kdo vlastně vlkodlakem je. Jinak to pro mě bylo celkem zklamání, ač to zrovna u Kinga nerada říkám.

Hodnocení:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama