Květen 2015

Rozbřesk (Stephenie Meyer)

31. května 2015 v 23:24 | Mira
Nechávat recenzi na poslední chvíli je vážně kravina. Už jsem ani nedoufala, že ji dneska stihnu.

Zatmění (Stephenie Meyer)

29. května 2015 v 21:20 | Mira
Oficiální anotace:
Seattlem otřásá série záhadných vražd a Belle znovu hrozí nebezpečí od záludné upírky, jež stále touží ji zabít. Uprostřed toho všeho se navíc musí rozhodnout, čemu dá přednost: lásce k Edwardovi, nebo přátelství s Jacobem. Edward je upír, Jacob vlkodlak. Jsou jako led a oheň. Společnou mají jen vzájemnou nesmiřitelnou nenávist. A ještě jedno rozhodnutí musí Bella učinit: má zvolit život, či smrt? Ale co pro ni znamená život a co je smrt?

Změny v plánu recenzí

24. května 2015 v 20:32 | Mira |  Novinky
Ahojte,
vzhledem k tomu, že jsem při plánování recenzí na tento měsíc z hlavy úplně vypustila školní exkurzi, která mě čeká od zítřka do středy, musím takhle na poslední chvíli měnit plány.

Takže:
- neděle 24.5. 2015 - mělo být Zatmění, ale protože musím balit, tak tohle ruším
- středa 27.5. 2015 - původní Star Wars: Dědic Impéria se nekoná, budu stále pryč
- pátek 29.5. 2015 - místo Rozbřesku se dočkáte Zatmění
- neděle 31.5. 2015 - místo dalšího plánu recenzí bude Rozbřesk, čímž se Twilight sága dočká finiše

Omlouvám se za vzniklé zmatky.

Mějte se krásně, skládejte básně

Warcraft: Sluneční studna (Richard A. Knaak, Jae-Hwan Kim)

22. května 2015 v 21:45 | Mira
Tak jo, dnešní recenze je shrnující pro všechny tři díly trilogie Sluneční studna: Dračí lov, Stíny ledu a Země přízraků. Důvod? Jedná se o krátké komiksy s velmi jednoduchou zápletkou, které by samostatně na plnohodnotnou recenzi nevystačily. I tato recenze je žalostně krátká.

Nový měsíc (Stephenie Meyer)

20. května 2015 v 22:16 | Mira
Oficiální anotace:
Pro Bellu Swanovou je jedna věc důležitější než sám život: Edward Cullen. Ale zamilovat se do upíra je daleko nebezpečnější, než si Bella dovede vůbec představit. Zejména když se seznámí s rodinou, jejíž příslušníci se mohou změnit ve vlkodlaky, nesmiřitelné zabijáky upírů. Edward a Bella si uvědomují, že jejich vztah ohrožuje vše, co je jim drahé a že jejich potíže vlastně teprve začínají…

Arthas: Zrod krále lichů (Christie Golden)

20. května 2015 v 20:49 | Mira
Rest za neděli Mrkající

Dneska ne! :D

17. května 2015 v 23:29 | Mira |  Novinky
Asi vám došlo, že Arthase se dočkáte spolu s Novým měsícem až ve středu. Popravdě úplně jsem zapomněla, že mám dneska nějakou recenzi psát. Sedla jsem k počítači, zapnula The Walking Dead a recenze se mi vykouřila z hlavy. Jo jo, jsem poděs Smějící se

Mycelium: Jantarové oči (Vilma Kadlečková)

15. května 2015 v 21:49 | Mira
Oficiální anotace:
Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný… a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.
Lucas Hildebrandt viděl i temnou stránku Össe: fanatickou víru a nedotknutelnost Církve; kult vesmírných sil; ocelové sochy Hmyzího boha… a krvavé náboženství, které v jeho jménu vyžaduje lidské oběti. Důvěrně zná ochromující sílu trëighrü, záludnost Pětice posvátných drog, spóry nitrožilních hub. Důvěrně to nenávidí. Přihlíží tomu, jak vliv Össeanů na Zemi vzrůstá; a marně hledá sílu, kterou proti tomu postavit.
Teď se to může změnit.
Aš~šád z Fomalhiwy, člověk nadaný psychotronickými schopnostmi, míří na Zemi. Fomalhiwa je protiváhou Össe; a Lucas dělá, co může, aby zinscenoval Aš~šádův příchod okázale a ve světle reflektorů. Jenže jak praví össenské přísloví - nejdůležitější věci se odehrají vskrytu


Stmívání (Stephenie Meyer)

13. května 2015 v 20:03 | Mira
Oficiální anotace:
Isabella Swanová se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo - až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Ale nikdo není v bezpečí, zvláště Isabella, člověk, který je Edwardovi nejdražší. Milenci však balancují na ostří nože - mezi touhou a hrozným nebezpečím.

Studna Věčnosti (Richard A. Knaak)

13. května 2015 v 19:50 | Mira
Dluh za neděli poctivě splacen Smějící se