Arthas: Zrod krále lichů (Christie Golden)

20. května 2015 v 20:49 | Mira
Rest za neděli Mrkající


Oficiální anotace:
Jeho zlo se stalo legendou. Pán nemrtvé Pohromy a nepřítel všech svobodných národů Azerothu, vyzbrojen runovým mečem nazývaným Frostmourne - Mrazivý smutek. Král lichů je bytost s nepředstavitelnou mocí plná zášti a zloby, jaké není nikde rovno. Jeho duši, chladnou jako kus ledu, zcela pohltila touha zničit všechen život na…
Ale nebylo tomu vždy tak. Dlouho předtím, než se jeho duše spojila s duší orkského šamana Ner´zhula, býval král lichů Arthasem Menethilem, princem a nástupcem trůnu Lordaeronu a oddaným paladinem řádu Stříbrné ruky.
Když začala všechno, co kdy miloval, ohrožovat šířící se morová nákaza měnící lidi na nemrtvé, vydal se Arthas na výpravu s cílem získat meč tak mocný, že měl sám o sobě zachránit celou jeho rodnou zem. Předmět, který hledal, si však nakonec od svého nového pána vyžádal krutou daň a započal jeho hluboký pád končící až v naprostém zatracení. Zavedl Arthase věčně zmrzlými pustinami na severu až k Ledovému trůnu, kde ho čekala nejtemnější část jeho osudu.

Recenze:
Další kniha ze světa Warcraftu, tentokrát z dílny spisovatelky Christie Golden, která je zodpovědná i za knihy Vládce klanů a Zrod Hordy. Hned v úvodu opět musím vychválit překlad. Pan Netolička se podle mě opět blýsknul.

V této knize jsem měla možnost přečíst si dva z několika warcraft příběhů, které na mě udělaly nějaký hlubší dojem. Prvním z nich je příběh samotného Arthasem. Jako čtenář jsem s ním prožila rané dětství, dospívání a následovala jeho kroky coby dospělého muže. Druhým je příběh Sylvanas Windrunner, který mám ještě radši než ten Arthasův. Sylvanas patří vůbec k mým oblíbeným postavám. Obdivuju, že se nenechala svým tragickým koncem zlomit a i jako smrtonoška kula proti Arthasovi pikle.

Ovšem myslím si, že herní fanoušci z tohoto díla tolik odvázaní nebudou. Vždyť celý příběh už snad musejí znát nazpaměť. Překvapivý konec je zde také nečeká.

Autorčin styl se mi velmi líbil. Dokázala skvěle vyvážit poměr mezi popisy, dialogy a emocemi postav. Děj tak nikde neváznul a já se plynule dokázala dostat ke konci knihy.

Postavy mně taky potěšily. Každá se vyznačovala svým originálním chováním a jednaly vzhledem k situacím celkem logicky. Jen u Arthase mě zarazilo, že v jeden okamžik najednou naprosto zešílel. Čekala bych, vzhledem k autorčinu stylu, že jeho šílenství čtenáři bude dávkovat postupně. Jenže jemu najednou ruplo v bedně. No co, to se také stává.

Arthas: Zrod krále lichů se mi líbil jak celkovou atmosférou, tak i stylem psaní autorky. Rozhodně mě popostrčil k dalším knihám z tohoto prostředí.

Hodnocení:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tee Pee Tee Pee | 20. května 2015 v 21:02 | Reagovat

Zdravím Tě,
netuším jak začít, nikdy jsem nebyla nucena nic podobného dělat, ale bylo mi to doporučeno a logicky jsem si i jistá, že je to asi to jediné, co mi může pomoci splnit můj sen. Proto se předem omlouvám, pokud Tě má žádost bude obtěžovat, ale věř, že i těch pár sekund, které mi věnuješ, mi pomůže splnit můj největší sen.
Jsem hrdá majitelka toho nejúžasnějšího stvoření, které jsem kdy potkala- tříleté psice čistokrevného voříška jménem Amy. Ačkoliv jsme si prošly nejednou nesází, je mým nejlepším parťákem, přítelem, ochráncem a oddaných společníkem. Po váhání a uváhách "ono to stejně nevyjde" jsem se nakonec rozhodla nás přihlásit do jisté soutěže. Pokud jsi dočetla až sem, jsem Ti velmi vděčná za Tvou pozornost a dovolím si troufale požádat, zda by jsi mi tento sen pomohla splnit. Stačí otevřít tento odkaz → http://www.brithappytogether.cz/ a pod prvním videem ("Tee Pee") kliknout na tlačítko "To se mi líbí".
Předem děkuji a věřím v Tvou pomoc :).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama