Nový měsíc (Stephenie Meyer)

20. května 2015 v 22:16 | Mira
Oficiální anotace:
Pro Bellu Swanovou je jedna věc důležitější než sám život: Edward Cullen. Ale zamilovat se do upíra je daleko nebezpečnější, než si Bella dovede vůbec představit. Zejména když se seznámí s rodinou, jejíž příslušníci se mohou změnit ve vlkodlaky, nesmiřitelné zabijáky upírů. Edward a Bella si uvědomují, že jejich vztah ohrožuje vše, co je jim drahé a že jejich potíže vlastně teprve začínají…Recenze:
Druhý díl upíří lovestory. Tam, kde jsme v prvním díle sledovali vznik mladé a neobvyklé lásky, nás tady čeká její první velká krize
.
Nový měsíc na mě při každém přečtení působí hrozně skličujícím dojmem. Příběh je totiž z velké části o ztrátě a Bella čtenáři servíruje doslova kopec depky. Na druhou stranu tu velkou roli hraje i přátelství, které ty negativní emoce jakž takž vyvažuje.

Fanynky okouzlujícího upíra Edwarda se musí smířit s tím, že se svého miláčka tolik nenabaží. Po většinu děje je Edward kdesi v neznámu.

Jeho absenci nahradí sympatický a přátelský vlkodlak Jacob Black, který hrdinsky vytáhne Bellu z toho nejhoršího. A v tomto bodě vznikne tolik známý milostný trojúhelník. Jistě znáte ty vtípky o tom, že Bella se rozhoduje mezi nekrofílií (Edward) a zoofílií (Jacob).

Navíc se zde poprvé na scéně objevují Volturiovi, což jsou v tomto případě záporáci number one.

Bella je pořád tou samou Bellou. Jen k sobě snad ještě víc přitahuje nadpřirozené bytosti.

Autorčin styl se od prvního dílu nezměnil, ovšem v této knize se dočkáme více akčních pasáží. Navíc právě tato kniha je důležitým milníkem ve vztahu Belly a Edwarda.

Co víc říct? Předpokládám, že tato kniha je tak notoricky známá, že další slova jsou zbytečná.

Hodnocení:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama