Rozbřesk (Stephenie Meyer)

31. května 2015 v 23:24 | Mira
Nechávat recenzi na poslední chvíli je vážně kravina. Už jsem ani nedoufala, že ji dneska stihnu.


Oficiální anotace:
Být bezvýhradně a neodvolatelně zamilovaná do upíra je pro Bellu Swanovou splněným snem a zároveň noční můrou, jež se nebezpečně proplétá s realitou.

Bellu, zmítanou prudkou vášní k upírovi Edwardu Cullenovi a zároveň upřímnou náklonností k vlkodlakovi Jacobu Blackovi, čeká bouřlivý rok plný pokušení a ztrát. V něm se musí s konečnou platností rozhodnout, zda vstoupí do temného, ale lákavého světa nesmrtelných, nebo zda bude žít plnohodnotným lidským životem.

Nevyhnutelnost tohoto rozhodnutí se vine celým Belliným příběhem jako červená nit, na níž visí osudy obou kmenů. A jakmile se Bella rozhodne, dojde k celému řetězu nečekaných událostí, jež mohou mít nedozírné následky.

Budou vlákna Bellina života - objevená ve STMÍVÁNÍ a poté roztřepená a potrhaná v NOVÉM MĚSÍCI a ZATMĚNÍ - zničena v okamžiku, kdy se zdá, že se opět zahojí a spojí dohromady?

Recenze:
A je to tady! Bella s Edwardem se vzali a odcestovali společně na romantickou svatební cestu, kde se má Bella navždy rozloučit s životem a stát se upírem. To se samozřejmě nebude líbit smečce vlkodlaků, kteří se zavázali lidi před upíry chránit.

Upřímně, zpočátku jsem čekala něco jiného. Myslela jsem, že na svatební cestě Edward Bellu promění a děj se nadále bude zabývat sporem mezi vlkodlaky a upíry. Ale ejhle, nastal nečekaný zvrat…

Poslední díl Twilight ságy je tvořen třemi částmi: první, kterou vypráví Bella, druhou vyprávěnou Jacobem a třetí opět z pohledu Belly. Oproti předchozím třem dílům je to příjemné oživení.

První část mě tedy moc nebavila. Přišla mi zdlouhavá a nezáživná. Jediná věc, která mě doopravdy zaujala, bylo právě Bellino těhotenství.

To druhá část už je o něčem jiném, jelikož nabízí zcela nový pohled na svět, Jacobův pohled. Musím přiznat, že tato část nebyla vůbec špatná. Přiblížila nám, jaké to je, být vlkodlakem a zároveň jsme s Jacobem byli ve středu dění při rozvratu jeho smečky. Stephenie Meyer navíc zvládla skvěle popsat jeho city k Belle, Edwardovi, ke Cullenovým obecně a následně i k novorozené Renesmee.

Závěrečná část je nejzajímavější. Prožíváme s Bellou první okamžiky upírství, sdílíme s ní obavy a strach o dceru a touhu ji i celou rodinu ochránit. Jakmile na scénu nastoupili Volturiovi, začal pravý nářez. Konec se mi četl hrozně rychle, až jsem se divila.

Když se jedná o závěrečný díl, měla bych nejspíš nějak vyhodnotit celou sérii. Takže… Zpočátku mě Twilight sága zcela pohltila a já na ní totálně ujížděla. Časem jsem si však uvědomila, že ačkoli se jedná o povedené dílo, zase tolik úchvatné není. Nelituju času stráveného u této série, ale četla jsem ji jako podstatně mladší osoba a dnes bych se na ni už nejspíš nevrhla se stejným nadšením.

Hodnocení:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama