Warcraft: Sluneční studna (Richard A. Knaak, Jae-Hwan Kim)

22. května 2015 v 21:45 | Mira
Tak jo, dnešní recenze je shrnující pro všechny tři díly trilogie Sluneční studna: Dračí lov, Stíny ledu a Země přízraků. Důvod? Jedná se o krátké komiksy s velmi jednoduchou zápletkou, které by samostatně na plnohodnotnou recenzi nevystačily. I tato recenze je žalostně krátká.


Recenze:
Děj je vážně jednoduchý: Lidská dívka Anveena jednoho dne spatří, jak tlupa drsných lovců draků sestřelí z oblohy modrého draka Kalecgose. Drak při pádu změní podobu a Anveena ho najde coby zvláštního mladíka, který se představí jako Kalec. Tím, že mu pomůže uniknout, se vystaví nebezpečí nejen ze strany lovců. Svou pozornost k nim obrací i hrůzná Pohroma nemrtvých vedená zvráceným elfem…

Takže, obvykle mám knihy ze světa Warcraftu vážně ráda. Ale tato trilogie pro mě byla naprostým zklamáním. Není to tím, že se jedná o komiksy. Kupříkladu takový Ashbringer ze světa WoWka mi přišel úplně parádní.

Sluneční studnu jsem si ovšem kupovala s velkým nadšením. Velkým lákadlem pro mě bylo jméno Richarda A. Knaaka, jehož pár knih už mám za sebou a líbily se mi. Za to tohle snad musel psát minimálně zpitý pod obraz.

Zápletka je neuvěřitelně směšná, postavy jsou nic neříkající a ke všemu překlad je naprostá hrůza. Tolik překlepů a chyb jsem snad v žádné knize dosud neviděla. Skóre tomu ani nevylepšila přítomnost mých oblíbených postav Krasa a Sylvanas.

Ale musím uznat, že kresba je krásná. Nápaditá, podtrhující atmosféru a hlavně přehledná. Výsledný dojem však stejně zůstává podprůměrný.

Hodnocení:


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama