Zatmění (Stephenie Meyer)

29. května 2015 v 21:20 | Mira
Oficiální anotace:
Seattlem otřásá série záhadných vražd a Belle znovu hrozí nebezpečí od záludné upírky, jež stále touží ji zabít. Uprostřed toho všeho se navíc musí rozhodnout, čemu dá přednost: lásce k Edwardovi, nebo přátelství s Jacobem. Edward je upír, Jacob vlkodlak. Jsou jako led a oheň. Společnou mají jen vzájemnou nesmiřitelnou nenávist. A ještě jedno rozhodnutí musí Bella učinit: má zvolit život, či smrt? Ale co pro ni znamená život a co je smrt?


Recenze:
Předposlední díl úspěšné Twilight ságy. Víc lásky, víc akce, nová přátelství, to jest Zatmění ve zkratce. Právě tento díl je rozhodujícím milníkem v Bellině životě.

Je vidět, že Stephenie Meyer své spisovatelské umění řádně vybrousila. Oproti prvním dvěma dílům je Zatmění mnohem lepší, alespoň mně to tak přijde. Konečně pořádná akce! Stmívání bylo sladké, až z toho bolely zuby, Nový měsíc mi přišel jako hrozná depkařina, ale tady je všeho tak akorát a navíc dobře vyvážené.

Jedna z věcí, která se mi líbila, byly quiletské legendy o vlčích válečních, které vlastně popisovali první vlkodlaky a počátky nenávisti k upírům. Hned v závěsu za tímhle jsou popisy minulosti některých vedlejších postav. Díky tomu se mi podařilo pochopit Rosaliinu nenávist k Belle a Jasperův charakter.

Křehké spojenectví mezi vlkodlaky a upíry a závěrečná bitva jsou rozhodně zajímavými částmi knihy. Navíc mě potěšily i humorné úseky. Jediné, co mi trochu vadilo, bylo Bellino neustálé váhání mezi Jacobem a Edwardem. I když, přiznejme si to, která holka by si na jejím místě dokázala vybrat rychleji? Sice její výběr byl lehce předvídatelný, ale co, ti dva prostě patří k sobě.

Oproti předchozím vleklým dílům je Zatmění nepopsatelně lepší a čtenáře navnadí k poslednímu dílu celé ságy.

Hodnocení:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama