Aliance (Veronica Roth)

17. července 2015 v 13:14 | Mira
Oficiální anotace:
Tris a Tobias jsou opět spolu, ale společnost a systém, ve kterém oba vyrůstali a kterému oba věřili, je v troskách. Systém frakcí je kompletně rozvrácený, rozhoří se souboj mezi jednotlivými vůdci toužícími po moci a pomstě. Pokud chce Tris ochránit své blízké, musí se vydat za hranice svého rodného Chicaga. A zde odhalí tajemství, které je ještě více šokující, než čekala.


Recenze:
Aliance je knihou, která ve mně budí škálu rozporuplných pocitů. Vzhledem k tomu, že se jedná o závěrečný díl populární Povstalecké trilogie, čekala jsem něco naprosto epického, od čeho se nebudu moct odtrhnout. Jak to tak bývá, realita se od představy velice lišila.

Hned v prvních kapitolách mě udivilo, jak autorka změnila styl vyprávění. K Tris se přidal i Tobiasův pohled na děj. Obvykle mám ráda rozmanitost úhlů pohledu na věc, ne však v tomto případě. Hlavním problémem je, že Trisino a Tobiasovo vyprávění se stylem snad neliší. Buď mají jako pár obdivuhodně stejné myšlenkové pochody, nebo autorka zkrátka nezvládla je od sebe odlišit. Ale po přečtení celé knihy jsem pochopila, že tento skutek byl nutným zlem.

I když jen nečetla Divergenci, musím s politováním říct, že Aliance mi přijde jako zatím nejslabší díl. Příběh se táhne, mnohdy se tam nic záživného neděje, znovu se tu dokola omílají emoce a Tobias se opět chová jako idiot. Kam se jen poděl ten úžasný, rozhodný muž z Divergence? Tenhle Tobias mu nesahá ani po kotníky.

Jedinou přednostní knihy je pro mě konec, který mě vážně dostal. I když jsem už z kamarádčina vyprávění věděla, co mě čeká, tak byl pro mě emocionální. Opravdu nechci spoilerovat, ačkoli v tomto případě je bez spoilerů těžké vyjádřit, co mám na srdci. Ještě dlouho po přečtení jsem nevěděla, zda autorku obdivovat či proklínat. Nakonec zvítězil obdiv. Ne každý autor má odvahu udělat to, co Veronica Roth.

Hodnocení:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama