Pes baskervillský (A. C. Doyle)

3. července 2015 v 21:20 | Mira
Oficiální anotace:
Sir Charles, pán na Baskervillském zámku, zemřel za záhadných okolností. Stála za jeho smrtí stará kletba, která podle legendy jeho rod pronásleduje již od anglické Velké revoluce? Nezdá se to rodinnému lékaři doktorovi Mortimerovi. Vypraví se do Londýna, své pochybnosti vylíčí Sherlocku Holmesovi a požádá ho o pomoc. Slavný detektiv se rozhodne záhadu objasnit. Pes Baskervillský patří mezi nejznámější příběhy, které sir Arthur Conan Doyle napsal a deník Le Monde ho zařadil mezi sto nejvýznamnějších literárních děl dvacátého století. Je uznáván za absolutní klasiku žánru a čtenáře dokáže udržet v napětí až do poslední stránky.Recenze:
Není protivník, s nímž by si legendární Sherlock Holmes a jeho věrný přítel Dr. Watson neporadili. Ať se jedná o zločineckého génia profesora Moriartyho nebo pekelného psa z panství Baskerville, tato sehraná dvojka detektivů se nezalekne ničeho.

Má cenu představovat nejslavnějšího detektiva všech dob? Nedokážu si představit osobu, které by tohoto chlapíka neznala, i když v dnešní době Twilightu a Padesáti odstínů je možné všechno…, ale to už jsem někde jinde. Zpět.

Na úplném počátku působí celá zápletka tak tajemně a nadpřirozeně, že mě jednoduše okouzlila. Tuto kombinaci naprosto žeru. Vše jen úžasně dokreslovala mrazivá a depresivní atmosféra devonshirských blat. Radost ze čtení mi zkazilo ani to, že čím víc se ústřední dvojice nořila do případu, tím víc příběh ztrácel právě tu svou nadpřirozenost.

Zároveň je v celém ději napětí. Čtenář cítí, jak se pomyslná smyčka utahuje a jak se Sherlockův protivník, ať už je to kdokoli, chystá na finální úder.

Konečné rozuzlení zápletky bylo geniální.

Mohla bych se tu ještě rozepisovat o postavách, ale v tomto případě mi to přijde zbytečné.

Hodnocení:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama