Tma a prázdnota (Carrie Ryan)

7. července 2015 v 21:48 | Mira
Oficiální anotace:
Závěrečný díl trilogie Les rukou a zubů a Vlny zmítané smrtí Rozpadající se mrakodrapy Temného Města jsou jedním z mála útočišť živých lidí ve světě plném oživlých mrtvých. A budoucnost se zdá být ještě pochmurnější než přítomnost Poslední bašta civilizace se hroutí a zároveň s ní se hroutí i Anniny dosavadní jistoty. Na pozadí umírajícího světa prožívá lásku, zklamání a sžíravé vnitřní konflikty. Shledává se se svou dlouho ztracenou sestrou, s přítelem, kterého milovala, ale který se změnil, a také se záhadným mladíkem, jehož výjimečnost je darem i prokletím zároveň. Anna by chtěla žít, ale zatím se jí daří stěží přežívat. Podaří se jí najít samu sebe i bezpečné místo, kde by mohla naplnit své sny?


Recenze:
Ach, jak nerada se s touto knižní sérií loučím. Les rukou a zubů a na něj navazující díly jsem si vážně zamilovala a těžko seženu další takové knihy.

Vím, že je snad miliarda knih, seriálů a filmů se zombie tématikou, ale přesto tato třídílná série má v sobě jistou originalitu. Především to není taková ta klasika, kde zombie trhají bezmocné živáčky na kusy a neohrožená parta hlavních hrdinů si razí cestu k přežití hlava nehlava a mnohdy jde přes mrtvoly… i oživlé mrtvoly (hle, takový oxymóron Smějící se ). Nejenom v této knize autorka dává obrovský prostor pro pocity postav a jejich vývoj. Což je někdy, upřímně, i na škodu. Kupříkladu v Tmě a prázdnotě se stále dokola omílají vztahy mezi ústřední čtveřicí a to je někdy už vážně na nervy jdoucí.

Musím říct, že právě tento díl je pro mě z celé trilogie ten nejméně oblíbený. Jasně, je opět čtivě a napínavě napsaný, detaily jsou promyšlené atd., ale Temné město mě coby místo děje nijak nenadchlo. Mnohem více se mi líbilo putování Lesem a život u oceánu.

Na druhou stranu tato kniha má podle mě nejlepší hlavní hrdinku. Anna mě jako jediná z trojice hlavních protagonistek přesvědčila, že je schopná se o sebe postarat sama a bez cizí pomoci i přežít. Mary i Gábi by podle mě bez pomoci nedokázaly nic. Z Anny čiší touha přežít a nevzdát žádný boj. Je cílevědomá, vytrvalá a silná. V tomto ohledu je Anna nejlépe napsaná, i když mé sympatie má stále především Gábi.

Každopádně tento díl je stejně tak skvělý, jako díly předchozí. Opět se tu můžeme nabažit pochmurné atmosféry, dobrých hlavních hrdinů a spousty zombie.

A na závěr musím pochválit i obálku knihy. Jako jediná ze všech tří mi sedí ke knize. Ne, že by ty předchozí nebyly hezké, jen se mi zkrátka ke knihám nehodily.

Hodnocení:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama