1. Oblíbená ženská postava

29. srpna 2015 v 20:54 | Mira |  Myšlenkové pochody
Tak jo, jde se na první úkol. Nač vám lhát - už začátek výzvy byl pro nás tvrdý oříšek. Jak má člověk vybrat z toho obrovského množství postav jednu jedinou? No každopádně se nám to tak nějak povedlo.


Za sebe jsem vybrala Auri z Kroniky Královraha. Především mi přirostla k srdci po přečtení Hudby ticha.

Auri je kouzelná a jedinečná. Vybrala jsem ji, protože se nepodobá žádné jiné postavě.

Je úžasné, že i když působí tak křehce a zranitelně, zároveň jsem nikdy nepochybovala o tom, že dokáže být i odvážná a silná. Dokáže Kvothemu poskytnout oporu i útočiště. Ví, jak dokáže být okolní svět temný a zlý, přesto na něj nezanevřela a dokáže vidět i jeho krásu.

Miluju tu její zvláštní povahu. Chtěla bych jako ona vidět i v té nejobyčejnější věci něco výjimečného a nesmírně se radovat kupříkladu i ze sponky do vlasů. Chtěla bych si i prostých věcí vážit tolik, jako ona.

Mám ráda i její záhadnost. Na jednu stranu umírám touhou zjistit, proč je taková, jaká je, co se jí přihodilo…, ale na druhou stranu to k ní patří. Je to záhadami a tajemstvími opředená dívka. Kdybych získala odpovědi na své otázky, možná by pro mě Auri ztratila něco ze svého kouzla.

***

Moje kamarádka, pro blogové účely jí přiřadím přezdívku Denda, protože jí tak říkám i v reálném životě, vybrala Tris z Povstalecké trilogie.

Především ji zaujalo, jak moc se Tris dokázala vypracovat. V podstatě z malé nanicovaté holky, když to mám říct takhle ošklivě, se vypracovala v silnou, odvážnou bojovnici, která dělá čest své frakci.

Zároveň nemá srdce z kamene a za své přátele by takřka i dýchala. Mnohokrát dokázala, že pro ty, které miluje, je připravená položit život.

I když musela překonat mnohá trápení, prožít mnoho bolesti, nenechala se zlomit a šla si dál za svým cílem.

Tris není dokonalá, dělá chyby, má své mouchy, ale právě tím je sympatická. To ji dělá postavou, s kterou se dokáže čtenář sžít. Díky tomu si dokázala Dendu získat.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama