2. Oblíbená mužská postava

30. srpna 2015 v 16:07 | Mira |  Myšlenkové pochody
V tomto případě jsem měla jasno hned. Moje oblíbená mužská postava je Honorous Jorg Ankrath z trilogie Roztříštěná říše.


Je to prostě borec! Ano, zdůvodnění za všechny prachy. Bravo, Miro…

Tenhle kluk se mi dokázal neuvěřitelně vrýt do paměti. Rozhodně to není nejlepší ani nejpropracovanější postava. Rozhodně to není kluk, po kterém by holky šílely (i když se říká, že holky mají rády zlé kluky, že? Smějící se), ale něco v jeho povaze mě donutilo si ho oblíbit.

Líbí se mi, jak se dokáže se vším poprat. Prostě si postaví hlavu a ať mu v cestě stojí cokoliv, dokáže to překonat. Tuhle vlastnost bych chtěla taky mít.

Možná mě taky dost ovlivnilo, že to není vyloženě kladná ani záporná postava. Sice je to vrah, zloděj a násilník, ale má i své světlé chvilky. Navíc Jorg není žádný tupec, ale je velice inteligentní, když chce.

***
Denda zvolila Augusta Waterse z knihy Hvězdy nám nepřály.

Augustus si určitě získal spoustu čtenářek. Má báječnou povahu. Která dívka by nechtěla kluka, jako je on? Samozřejmě si odmysleme jeho nemoc. Je milý, chytrý, vtipný,… dobře, výčet jeho kladů by mohl pokračovat dlouho. Když tak nad tím přemýšlím, Augustus neměl žádný povahový kaz, že?

Podle mě mu k oblíbenosti pomohl i jeho tragický konec. Nechci, aby to vypadalo, že jsem necita - já jsem si strašně moc přála, aby Augustus nezemřel, ale tragické postavy si díky svým smutným koncům snadněji získají srdce čtenářů. Čtenáři kvůli nim prolévají potoky slz, soucítí s nimi, chtějí, aby skončili šťastně… tragické postavy zkrátka vzbuzují silnější emoce.

Ani se nedivím, proč si ho Denda vybrala.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama