Čaroprávnost (Terry Pratchett)

14. srpna 2015 v 23:23 | Mira
Oficiální anotace:
Když se na Zeměploše narodí osmému synovi osmé dítě a je to také syn, dostává podle tradice do vínku kouzelnickou hůl a stane se z něho mág. Dcer se tento nepsaný zákon netýká, protože s ženami zeměplošská magie vůbec nepočítá. Stařický kouzelník Podomní Kšaft si až příliš pozdě uvědomil, co způsobil, když svou hůl předal právě narozenému osmému potomku osmého syna, aniž se přesvědčil, zda je to kluk.


Recenze:
Znovu se vracíme do světa zvaného Zeměplocha. Tentokrát nám však společnost nebude dělat nedostudovaný mág Mrakoplaš, turista Dvoukvítek ani věrné Zavazadlo. V této knize nám v roli průvodce poslouží čarodějky a první zeměplošský mág ženského pohlaví.

Jak už je pro tuto knižní sérii typické, nechybí tu hravý příběh se zásobou bláznivých dobrodružství a kopcem zábavy. A přestože jsem si Čaroprávnost nadmíru užila, v porovnání s prvním a druhým dílem, tedy Barvou kouzel a Lehkým fantastičnem, mi připadá nejslabší.

Nedokážu říct, čím to přesně je, ale prostě to tak je Smějící se (Moje dnešní vyjadřovací schopnosti jsou vážně na úrovni Smějící se )

Oproti předchozím dílům se tu vyskytly pasáže, které mě vyloženě nebavily. Sice by se daly spočítat na prstech jedné ruky, ale i to se počítá.

Hlavní postava, Eskarina, patří sice do kategorie těch lepších hlavních hrdinek a byla mi sympatická, ale po celou dobu ji zastiňovala čarodějka Bábi Zlopočasná, jejíž výroky, paličatost a lekce hlavologie z ní činili zábavnou a zajímavou postavu.

Hodnocení:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nelogična Nelogična | E-mail | Web | 22. srpna 2015 v 14:53 | Reagovat

Bábi je top :D
Nějak nemám co dodat, souhlasím s tvým hodnocením.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama