DSS: Pátá kapitola

12. srpna 2015 v 16:40 | Mira
Vůbec netuším, jak se mi povedlo tuhle kapitolu napsat tak krátkou Smějící se Ve Wordu má necelé dvě strany, zatímco ostatní kapitoly měly zatím vždy přes dvě strany (někdy skoro tři)... Asi jsem chtěla být dramatická a utnout to v napínavém okamžiku Smějící sePátá kapitola

"Už se probouzejí. Pokousala jsem je hodně," informovala ho Mapeste a s lehkostí se vyhnula útoku. Zuby nemrtvého cvakly na prázdno. Carael věnoval nejbližšímu nemrtvému pořádný kopanec, aby se zbavil jeho dotěrnosti. Dalšímu jedním seknutím mečem setnul hlavu. Přispěchal k obživlým. Všichni měli bezduché oči, které prozradily, že ani jeden z nich se nestal tím, čím byli oba sourozenci. Caraela v tom jen utvrdilo jejich hladové úpění a ruce, které se po něm chtivě natahovaly.
"Tak co?"
"Ani jeden," odpověděl. Mapeste podrážděně odfrkla. "Bude lepší, když se stáhneme." Oba vyrazili tryskem ulicemi. Za nimi se neúnavně hnali Běžci.
"Je to smůla," konstatovala prostě.
"To jo."
"Kéž bychom měli nějakou záruku, že když někoho pokoušeme, stane se z něj jeden z nás. Takhle je to hrozně kontraproduktivní." Přikývl. V nose jej zašimrala sladká a vábivá vůně, liská vůně. Jeho tělo zareagovalo instinktivně a změnilo směr. Nechalo se vést pachem potencionální kořisti. Mapeste na tom podle horečného čichání byla stejně.
Carael zatřepal hlavou a znovu získal sebekontrolu. Chytil Mapeste a surovým stiskem ji donutil potlačit chuť na čerstvé maso. Po požárním schodišti, které se statečně drželo v jednom kuse, se dostali do jedné z dávno opuštěných budov. Po Běžcích nebylo ani památky. Zřejmě se vydali za mnohem chutnějšími lidmi.

***

"Pozor!" křikl Gideon a uskočil do strany. Ammiras popadl Delu za zápěstí a smýkl jí k sobě. Dela při nečekaném nárazu do jeho těla vyjekla. Než se nadála, oba leželi na zemi. Z místa, kudy před chvílí skupinka nerušeně kráčela, se zvedal Běžec. Poznala ho podle rychlých agresivních pohybů. Ze všech stran se navíc ozývalo sténání a syčení. Hladovějící nemrtví se sápali po zdroji potravy, tedy po nich.
"Co budeme -"
"Tiše. A drž se u mě," přerušil ji Ammiras. Oba vytáhl na nohy a zaujal obranný postoj před dívkou.
I ostatní se soustředili. Dela cítila zvláštní napětí, z něhož se jí ježily vlasy. Poznala, že se neocitli v lehké situaci.
"Jdeme na ně!" vyhrkl Gideon horlivě, ale Ammiras jej zadržel.
"Ne. Musíme mít plán. Je jich tu moc, navíc jsou tu i Běžci. Je nutné postupovat opatrně," poučoval kolegu, zatímco očima těkal po blížící se nemrtvé hordě, z jejíhož středu znenadání vyrazil další Běžec. Gideon nečekal a vrhl se do útoku.
"Ach, ten hlupák," povzdechl si Ammiras. "Delo, schovej se a drž se dál od boje," poručil, než se přidal ke Gideonovi. Poslechla. Věděla, že by se jim jen pletla do cesty, a tak si našla ucházející úkryt, z něhož zároveň mohla sledovat průběh boje.
Postavy vířily ve smrtícím tanci, ani jedna strana neměla navrch. Ku prospěchu Legie hrála jejich rychlost a schopnost promýšlet si kroky, nemrtví na své straně měli značnou početní převahu. Dela svou pozornost zaměřila na Gideona, který čelil útoku v její blízkosti. Zdál se být nezraněn. Po tváři mu stékaly kapky potu a mračil se soustředěním. Náhle se za jeho zády objevil Běžec a skočil po něm. Dela vykřikla.
Gideon pod silou nárazu poodletěl pár metrů dozadu. Meč mu vypadl z ruky a přistál v Delině blízkosti. Ta ke zbrani okamžitě přispěchala, aby ji hodila zpět jejímu majiteli, ale plány jí přerušil jeden z nemrtvých, který se k ní šinul. Postavil se jí do cesty s hladovým syčením. Dela instinktivně ustoupila. Dovolila si na pár vteřin střelit pohledem po Gideonovi, který se nyní oháněl dýkou. Zatím se mu stále dařilo vyhýbat se kousnutí.
Zrůda se přesunula blíž. Nikdo jí na pomoc nepřispěchá, Legie byla příliš zaměstnaná. Musela se o sebe postarat sama. Ne jako před pár hodinami. Tentokrát v sobě musela probudit geny zděděné po otci a ubránit samu sebe. Pevněji sevřela jílec meče, proti jehož váze její ruce začínaly protestovat.
Nemrtvý učinil několik dalších šouravých kroků. Dela dál nečekala a rozmáchla se.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama