Kuchařka Stařenky Oggové (Terry Pratchett, Stephen Briggs)

21. srpna 2015 v 16:50 | Mira
Oficiální anotace:
Stařenka Oggová, jedna z nejproslulejších čarodějek Zeměplochy, ve své kuchařce předává část ze své obrovské sbírky chutných, ale především zajímavých receptů. Návdavkem k Jahodovému klátilovi a žemlovce Znouzecnosti, se Stařenka dělí o své zkušenosti týkající se života, smrti, etikety, namlouvání, dětí a svateb. Bohatě ilustrovaná kuchařka je doplněna mnoha dalšími informacemi, například o stolování trpaslíků i trollů, o filosofii vaření.


Recenze:
Kuchařka Stařenky Oggové je milým doplňkem ke známé sérii Úžasná Zeměplocha. Kromě množství chutných (a při troše štěstí i poživatelných) receptů poskytne svému čtenáři spoustu rad a tipů pro běžný život.

Je rozdělena do několika částí. Úvod tvoří Předmluva autorky, Poznámka nakladatelů a Kuchyňská filosofie Stařenky Oggové. Poslední část je nazvána O společenském chování, která se dále dělí na další podkapitoly.

Recepty, ačkoli jsou přizpůsobeny žaludku průměrného pozemšťana, jsem tedy zatím nevyzkoušela. Já a příprava jídel se rovná naprostý propadák. Jediné dva pokrmy, na které bych si troufla, jsou Knihovníkův banán (ten obsahuje pouze banán) a Chléb a voda od lorda Vetinariho.

Mě osobně víc než samotné recepty bavila právě část O společenském chování, která byla napsána typickou zeměplošskou zábavnou formou. Jsem ráda, že zůstal zachován zvláštní jazykový projev Gyty Oggové.

Knize navíc dodaly šmrnc krásné ilustrace Paula Kidbyho.

Hodnocení:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama