10. Nejoblíbenější postava vůbec

7. září 2015 v 21:23 | Mira |  Myšlenkové pochody
Otevírejte šampaňský, házejte konfety, spusťte ohňostroj - s Dendou jsme to zvládly! Tamtadadá závěrečný článek této výzvy je tu!


Mám strašně nerada, když se mě někdo ptá na něco nejoblíbenějšího. Jsem hrozně nestálá a pořád se to mění. Mám jasno pouze v nejoblíbenější barvě (modrá), neoblíbenějším zvířeti (liška) a nejoblíbenějších spisovatelích (Stephen King, Terry Pratchett). Zbytek střídám jako ponožky. Proto berte můj dnešní ortel s rezervou. Za měsíc bych možná napsala někoho jiného, ale pro dnešek zvítězila Celaena Sardothien z knihy Skleněný trůn.

Velkou roli ve výběru hraje to, že jsem z této knihy celkově ohromně nadšená, o čemž ještě uslyšíte v páteční recenzi.

Celaena je nájemný vrah, takže je nebezpečná, silná, rychlá… smrtící, přesto z ní nijak nevyprchala její ženskost. Miluje šperky, krásné šaty, plesy… U mnoha hrdinek, které jsou bojovnice, tato část vymizela a staly se z nich chlapi v sukních. Už tímhle je mi sympatická.

Má úžasnou povahu. Je sarkastická a drzá, ale umí se chovat zdvořile a být jemná, když je to potřeba.

A to hlavní - miluje knihy! Asi omdlím blahem…

***

Denda opět zabrousila do světa Harryho Pottera a zvolila si… jak jinak než samotného Harryho.

Jak jsem psala k Voldemortovi - Harry Potter je srdcová záležitost. Při čtení knih/sledování filmů vidíme Harryho vyrůstat, vidíme, jak se mění, jak dospívá. To na čtenáři/divákovi nějakou tu stopu zanechá.

Harry má navíc většinu rysů hrdiny - je statečný, chytrý, obětavý a tak dále, a tak dále. Čtenář/divák s ním zažívá jak krušné chvilky, tak i hezké okamžiky.

***

Zazvonil zvonec a challenge je konec. Fíha, jsem na sebe a Dendu pyšná! Pokud byste do budoucna chtěli na tomto blogu vidět nějakou další challenge, tak to můžete vyjádřit jediným kliknutím v anketě pod článkem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Chcete do budoucna nějakou další challenge?

Ano.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama