Město z popela (Cassandra Clare)

27. září 2015 v 22:41 | Mira
Oficiální anotace:
Clary Frayová si toužebně přeje, aby se její život zase vrátil do normálních kolejí. Ale co je vlastně normální, když jste lovec stínů, zabíjíte démony, vaše matka je v kómatu způsobeném kouzlem a vy najednou vidíte vlkodlaky, upíry a víly? V druhém díle napínavé série autorka vtáhne čtenáře zpět do temných spárů newyorského podsvěta, kde láska vždy znamená nebezpečí a moc s sebou přináší smrtonosné pokušení.


Recenze:
Takže pro pořádek: Krasomil miluje Aleka. Alek miluje Jace. Jace miluje Clary. Simon miluje Clary. Clary miluje Jace. Simona tedy nemiluje nikdo. Jace a Clary jsou ale sourozenci. Myslím, že Město z kostí by se dalo označit za zašmodrchané klubko nití citů a vztahů. Tohle je totiž hlavní náplní celé knihy.

Valentýn se sápe po dalších Nástrojích smrti a podařilo se mu vybudovat obrovskou armádu démonů. No a? Autorka to použije jako křoví. Však proč ne, vyjasnění citů je důležitější, zánik světa může počkat.

Město z kostí nabízí celou řadu překvapení, ale i zklamání. Především mi v tomto dílu chyběl takový dojem ala Alenka v Říši divů, který jsem zažívala při díle prvním. Je to tím, že ve Městě z kostí Clary pronikala do tajů nového nadpřirozeného světa, zatímco tady už je se vším tak nějak obeznámená. Zároveň mi celý příběh připadal drobečkovitý, bez nějaké ucelené dějové linky. Přeskakovalo se jak z vypravěče na vypravěče, tak z citů na city a pěkně dlouho se nic podstatného nedělo.

Musím však uznat, že Clary zmoudřela. Ne o moc, ale rozhodně už to není ta úplně bezmocná holka z prvního dílu. Myslím, že mě ještě v průběhu série pořádně překvapí. I Simon se změnil. Ale u něj je ta proměna… no, taková všelijaká.

Napsala jsem, že vztahy a city tu hrají obrovskou roli. Pojďme se na ně mrknout podrobněji. V Young Adult je milostný mnohoúhelník populární, přestože mně už začíná připadat trošku ohraný. V této sérii se mi párování líbilo, protože incest jsem v YA vážně ještě nezažila. Dokud se do všeho nezamotal Simon, bylo to fajn. A vlastně i se Simonem to bylo fajn, dokud jsem si myslela, že skončí s Isabellou. Stejně nejvíc fandím Alekovi s Krasomilem, protože jsou prostě sladcí Smějící se

Přesto přese všechno se mi Město z kostí také četlo velmi dobře. Jace a jeho kecy opět nezklamaly a pobavily. Navíc pasáže s Alekem a Krasomilem… ať žije Malec! Smějící se Tento díl v rámci série sice nepřinesl nové poznatky či nějaké rozuzlení, ale i tak mi nezkazil chuť na pokračování.

Hodnocení:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama