Říjen 2015

Magický prazdroj (Terry Pratchett)

30. října 2015 v 22:06 | Mira
Oficiální anotace:
Zrodil se mág tak mocný, že proti němu jsou ostatní mágové jen varietní hudlaři, a sama jeho existence přivede Zeměplochu na pokraj panmagické války. Jediný, kdo mu stojí v cestě, je Mrakoplaš, nedostudovaný kouzelník, jenž chce zachránit svět, nebo alespoň tu část, na které se právě nachazí sám.

DSS: Šestnáctá kapitola

28. října 2015 v 17:43 | Mira
Kapitola šestnáctá
"Ták, vítám vás ve svém království!" Většina nováčků se při slově "království" zarazila a rozhlédla se kolem.

Harry Potter Challenge

26. října 2015 v 18:23 | Mira |  Myšlenkové pochody
Konečně zase jednou nějaká zajímavá challenge Smějící se Tahle trvá třicet dní a já ji začnu zveřejňovat od 1. listopadu 2015. Nejsem na ni sama, ale v týmu se mnou je Denda, kterou znáte z 10 Days Character Challenge, a moje mamka, která je taky velká fanynka Harryho Pottera.

Mám ji z tohoto blogu.

Týden ve Frankfurtu

26. října 2015 v 17:59 | Mira |  Novinky
Čaute! Smějící se

Vzpomínáte na článek ze 13. září 2015, kde jsem oznamovala, že do naší školy má přijet tlupa studentů z Německa? Pravděpodobně ne, ale tohle je stejně jen řečnická otázka.


Ghostgirl (Tonya Hurley)

25. října 2015 v 20:49 | Mira
Oficiální anotace:
Středoškolačka Charlotte má první den po prázdninách pocit, že jí teď ve škole všechno vychází - ale jen do chvíle, než zůstane na chvíli sama v učebně na fyziku a udusí se želatinovým medvídkem. S úžasem ale zjišťuje, že smrtí nic nekončí: čekají ji podobně tragicky zesnulí studenti na kurzu Posmrtné výuky, kde se má naučit, jak dořešit své světské záležitosti a posunout se dál. Charlotte se ale posunout nechce: nejvíc ze všeho si touží aspoň jednou zatančit se svou tajnou láskou Damenem. A ještě jeden sen by si ráda splnila: vždycky toužila patřit mezi populární studenty, ale byla spíš přehlížená šedá myška. Zdá se ale, že smrt je v tomhle ohledu mnohem slibnější. Stačí se jen trochu snažit, naučit se telekinezi, telepatii či vstupování do těl živých lidí, a úspěch se ocitá na dosah ruky. Jen kdyby se Charlotte neustále nestavěla do cesty žárlivá mrtvá Prue, která chce její záměry překazit...

Famfrpál v průběhu věků (J. K. Rowling)

23. října 2015 v 20:25 | Mira
Oficiální anotace:
Pro všechny, kdo mají rádi Harryho a fandí mu v jeho famfrpálových kláních za Nebelvír! Reprint příručky získané přímo z bradavické knihovny při Škole čar a kouzel vás seznámí s vývojem létajících košťat, poučíte se, jaké hry se s košťaty hrály ve starověku, jak se objevila Zlatonka, jakými proměnami prošel famfrpál od 14. století a jak vypadá dnes, seznámíte se s významnými famfrpálovými týmy ve Velké Británii a v Irsku.

DSS: Patnáctá kapitola

21. října 2015 v 20:07 | Mira
O víkendu jsem s DSS malinko pokročila a dopsala jsem devatenáctou kapitolu Smějící se Menší pauza se psaním je vážně nejlepší řešení na tvůrčí krizi, vřele doporučuju Smějící se No nic, konec tlachání, musím si jít nachystat bágl na zítřejší exkurzi do Brna Smějící se

Zombie Apocalypse Tag

20. října 2015 v 19:38 | Mira |  Myšlenkové pochody
Protože se mi dneska něco chtělo sepisovat, vrhla jsem se na další tag Smějící se Miluju zombíky, takže tohle byla jasná volba. Našla jsem to na tomto blogu.

Fantastická zvířata a kde je najít (J. K. Rowling)

18. října 2015 v 19:55 | Mira
Oficiální anotace:
Alespoň jeden výtisk knihy Fantastická zvířata a kde je najít vlastní téměř každá kouzelnická domácnost v celé zemi. Nyní, po omezenou dobu, mají i mudlové příležitost zjistit, kde žije pětinoh, čím se živí kluběnka a proč není dobrý nápad nechávat za dveřmi mléko pro bodloše.

Postcrossing #3

17. října 2015 v 20:08 | Mira |  Myšlenkové pochody
Postcrossing už tu dlouho nebyl Smějící se Opět se mi sešlo pár pohlednic, o které bych se s vámi ráda podělila.