Bajky barda Beedleho

4. října 2015 v 16:15 | Mira
Oficiální anotace:
Bajky barda Beedleho vás potěší pěticí roztodivných pohádek. A každá z nich vás svým kouzelným způsobem zavede do čarovného světa se spoustou smíchu, ale i vzrušení ze smrtelného nebezpečí.
Sám velký profesor Albus Brumbál nad pohádkami hloubal, aby mezi řádky odkryl útržky informací o životě v Bradavicích. Ať jste mudlové nebo kouzelníci, jeho poznámky vám jistě pomohou poodhalit dosud netušené z kouzelnického světa Harryho Pottera.


Recenze:
Tuto útlou knížečku jsem dostala kdysi na Vánoce, tuším. Odjakživa jsem fanda Harryho Pottera a jeho světa, proto jsem ji brala jako milý doplněk k celé sérii, který potěší, ale zase tolik nenadchne.

A víte vy co? On mě přece jen nadchnul.

Celá pětice příběhů je pěkně napsaná, poučná a zajímavá. Ke každému příběhu jsou připojeny Brubálovy poznámky, které mě tedy ne vždy zaujaly, ale zase mi tu a tam rozšířily obzory v kouzelnickém světě. Navíc bez nich by byly Bajky tak o polovinu kratší, takže by se mi tahle knížečka v knihovničce určitě ztratila mezi jinými, obsáhlejšími díly Smějící se

Nejvíce mě asi zaujaly bajky Příběh tří bratří, protože tahle je přímo zmíněná v knize a filmu, Fontána příznivé sudby, protože je vážně taková kouzelná, a nakonec Mágovo chlupaté srdce, která je temnějšího rázu.

I zbylé dvě bajky, Čarodějův skákající hrnec a Králice Alice a chechtavý pařez, jsou hezké.

I když se tato kniha dá přečíst v klidu i za hodinu, obsahuje pěkné příběhy s morálním ponaučením a určitě potěší většinu fanoušků série o mladém čaroději.

Hodnocení:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Charlyn Charlyn | Web | 7. října 2015 v 22:33 | Reagovat

Tuhle sbírku miluju! ♥ Jsem pevně rozhodnutá, že svým budoucím osmi dětem nebudu číst o žádné Karkulce nebo Růžence, ale o skákajícím hrnci a králici Alici :-D

2 Mira Mira | Web | 8. října 2015 v 20:28 | Reagovat

[1]:Osmi dětem? :-D Páni, tak to jsi dost odvážná, když chceš v budoucnu tolik capartů :-D Mně bude bohatě stačit jeden a i ten mi dá, myslím, dost zabrat :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama