Emily Strange: Ztracené dny (Robert Reger, Jessica Gruner)

9. října 2015 v 20:19 | Mira
Oficiální anotace:
Emily Strange: 13 let. Schopna přeskočit budovu, když se jí zachce. Ale spíš ji najdete, jak si dává dvacet se svými čtyřmi kočkami nebo jak sestavuje urychlovač částic z chuchvalců prachu, čočky a spínacích špendlíků nebo jak řádí na kytaru/bubny/saxofon/citeru, případně jak vytváří vířící intramurální fresky po zdech kanálů nebo jak někoho nutí, aby řekl "vířící intramurální fresky" třináctkrát rychle za sebou... a jak na někoho ukazuje a směje se.

13 věcí, které najdeš v prvním románu Emily Strange:
1. záhadu
2. úžasného golema
3. vychytané projektily
4. čtyři černé kočky

5. amnézii
6. kalamitní poker

7. zuřivé poníky

8. línýho policajta
9. seznamy o 13 položkách
10. generátor písečné bouře

11. dvojníky

12. tajnou misi
13. rybenky Recenze:
Když jsem si tuto knihu na základní škole koupila, byla jsem z ní unešená, to si pamatuju. Emily Strange je určená spíš pro mladší čtenáře. Ale já jsem zřejmě mentálně pořád takové dítě, že se mi líbila i při nedávném rereadingu Smějící se

Mám Emily Strange nějak blíže představovat? Řekla bych, že je celkem známá a navíc kdyby někdo nevěděl, tak strýček Google nebo tetička Wikipedie určitě rádi poradí.

V každém z nás se skrývá kousek podivína, já nejsem výjimkou, a asi proto mám charakter Emily ráda. Ta holka je prostě tak divná, až je skvělá. Celkově jsou v knize samé zajímavé postavy. Sice jsem si žádnou kromě Emily neoblíbila, avšak rozhodně mě každá něčím zaujala.

Příběh je takový… podivně praštěný plný absurdních věcí. Jak jsem řekla, spíš bych tuto knihu doporučila mladší věkové kategorii, ovšem pokud ji starší čtenář bude brát s nadhledem a nebude mít přílišná očekávání, určitě potěší i jeho.

Zbožňuju grafické zpracování. Od knižní obálky až přes vzhled každičké stránky. Není to jen obyčejný text, ale příběh je vyprávěn i pomocí různých útržků papíru a poznámek. Téměř všechny strany pokrývají ilustrace. Nemůžu si pomoct, mně se to zkrátka nehorázně líbí.

Určitě Ztracené dny hodnotím jako dobrou knížku, která mi dokázala zpestřit den. Ale nic víc.

Hodnocení:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama