Famfrpál v průběhu věků (J. K. Rowling)

23. října 2015 v 20:25 | Mira
Oficiální anotace:
Pro všechny, kdo mají rádi Harryho a fandí mu v jeho famfrpálových kláních za Nebelvír! Reprint příručky získané přímo z bradavické knihovny při Škole čar a kouzel vás seznámí s vývojem létajících košťat, poučíte se, jaké hry se s košťaty hrály ve starověku, jak se objevila Zlatonka, jakými proměnami prošel famfrpál od 14. století a jak vypadá dnes, seznámíte se s významnými famfrpálovými týmy ve Velké Británii a v Irsku.


Recenze:
Famfrpál v průběhu věků jsem začala číst především proto, že chci mít sérii Harryho Pottera kompletně přečtenou. Obecně vzato nejsem příliš nadšenec do sportu, spíš jsem takový ten případ knihomola s nosem věčně zabořeným v nějaké knize, takže jsem předpokládala, že mě tato sportovně orientovaná kniha nijak moc neosloví. A jak jsem z ní byla paf!

Tato kniha se mi líbila mnohem více, než Fantastická zvířata a kde je najít, což překvapilo i mě samotnou, ovšem na knihy o Harrym Potterovi to nemá, to je snad jasné.

Jak už z názvu vyplývá, kniha je zaměřená na vznik a vývoj famfrpálu, ale nabízí i informace o jiných, méně známých kouzelnických sportech. Obsahuje vývoje míčů potřebných ke hře (především zlatonka a potlouky jsou zajímavé), vývoj košťat, pravidla a různé strategie, menší seznam často užívaných faulů a také přehled nejúspěšnějších mužstev. I tady se tu a tam objeví ilustrace.

Výjimečně nezazní kritika. Kniha mě bavila od začátku až do konce, ale samozřejmě se může stát, že jiného čtenáře bude nudit k smrti.

Hodnocení:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama