Fantastická zvířata a kde je najít (J. K. Rowling)

18. října 2015 v 19:55 | Mira
Oficiální anotace:
Alespoň jeden výtisk knihy Fantastická zvířata a kde je najít vlastní téměř každá kouzelnická domácnost v celé zemi. Nyní, po omezenou dobu, mají i mudlové příležitost zjistit, kde žije pětinoh, čím se živí kluběnka a proč není dobrý nápad nechávat za dveřmi mléko pro bodloše.


Recenze:
Nevím, čím to je, ale poslední dny mám nějakou Potter mánii Smějící se Za tento víkend jsem si desetkrát pustila Harry Potter a Vězeň z Azkabanu a tak pětkrát Fénixův řád Smějící se To bude tím, že Harryho Pottera je na internetu teď plno, jak vychází nové ilustrované vydání.

Fantastická zvířata na první pohled zaujmou určitě i svým vzhledem. Jsem si jistá, že jsou vítanou ozdobou každé knihovničky patřící fanouškovi této série. Já mít tak pěkné učebnice, učilo by se mi z nich jedna radost Smějící se

Nejvtipnější součástí knihy pro mě byly poznámky Harryho a Rona "načmárané" všude možně.

Kniha, jelikož se jedná o učebnici, nemá děj. Je to takový výčet mnoha kouzelných stvoření, které může člověk potkat při toulkách světem. Ke každému je připsána míra nebezpečí a pár informací. To všechno je samozřejmě zajímavé, ale jedna věc mi tu opravdu chyběla. Ilustrace. Ne, že by se jich pár nevyskytlo, ale na to, že je to kniha o roztodivných stvořeních, která se mnohdy nedají lehce představit, je jich žalostně málo.

Musím uznat, že fantazie J. K. Rowlingové je opravdu úžasná a stále mě něčím překvapuje. Třeba její vysvětlení příšery z jezera Loch Ness mě velmi zaujalo. Nebo tvor jménem smrtiplášť je dost originální.

Jsem hrozně zvědavá, jak se podaří filmové zpracování.

Hodnocení:


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama