Ghostgirl (Tonya Hurley)

25. října 2015 v 20:49 | Mira
Oficiální anotace:
Středoškolačka Charlotte má první den po prázdninách pocit, že jí teď ve škole všechno vychází - ale jen do chvíle, než zůstane na chvíli sama v učebně na fyziku a udusí se želatinovým medvídkem. S úžasem ale zjišťuje, že smrtí nic nekončí: čekají ji podobně tragicky zesnulí studenti na kurzu Posmrtné výuky, kde se má naučit, jak dořešit své světské záležitosti a posunout se dál. Charlotte se ale posunout nechce: nejvíc ze všeho si touží aspoň jednou zatančit se svou tajnou láskou Damenem. A ještě jeden sen by si ráda splnila: vždycky toužila patřit mezi populární studenty, ale byla spíš přehlížená šedá myška. Zdá se ale, že smrt je v tomhle ohledu mnohem slibnější. Stačí se jen trochu snažit, naučit se telekinezi, telepatii či vstupování do těl živých lidí, a úspěch se ocitá na dosah ruky. Jen kdyby se Charlotte neustále nestavěla do cesty žárlivá mrtvá Prue, která chce její záměry překazit...


Recenze:
Tuhle knížku jsem četla opravdu velmi, velmi dávno a líbila se mi. Před nějakou dobou jsem po ní sáhla znovu. Teď si říkám, co jsem to sakra "za mlada" četla a jak je možné, že mě něco takového chytlo i po letech.

Tenhle příběh je tak neskutečně hloupý a ujetý, až je naprosto senzační. Fakticky je to děsná blbost, ale baví mě. Autorka píše poutavě a dokázala duchařinu spojit s problémy dospívající dívky. Divná kombinace, ale kreativitě se meze nekladou, no ne?

Postavy věrně kopírují příběh, proto jsou jak jinak než bláznivé a ztřeštěné. Věřte mi, že tam nenajdete snad nikoho normálního.

Ovšem tato kniha na pohled působí velice pěkně. Má nádhernou obálku a i vnitřek je parádně graficky zpracovaný. Vážně pastva pro oči. Už jen kvůli tomu jsem ráda, že ji mám v knihovničce.

Jsem si celkem jistá, že valné většině čtenářů starších deseti let by se Ghostgirl nelíbila. Avšak hledáte-li oddechové čtení, u kterého můžete vypustit páru, zkuste to s Ghostgirl. Třeba se vám zrovna trefí do vkusu (I když o tom pochybuju Smějící se).

Hodnocení:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama