Magický prazdroj (Terry Pratchett)

30. října 2015 v 22:06 | Mira
Oficiální anotace:
Zrodil se mág tak mocný, že proti němu jsou ostatní mágové jen varietní hudlaři, a sama jeho existence přivede Zeměplochu na pokraj panmagické války. Jediný, kdo mu stojí v cestě, je Mrakoplaš, nedostudovaný kouzelník, jenž chce zachránit svět, nebo alespoň tu část, na které se právě nachazí sám.


Recenze:
Úplně jsem zapomněla, že jsem na tohle ještě nenapsala recenzi Smějící se Už skoro ani nevím, o čem jsem to četla, takže budu muset postupovat velmi opatrně Smějící se

Co vám k tomu mám povídat? Je to prostě Zeměplocha. Zase bláznivé, zmatené, ale naprosto úžasné dobrodružství, z něhož určitě Mrakoplaš nebyl nadšený ani náhodou. Tahle je navíc nabitá akcí a vzůšem od začátku do konce.

Zeměplošským mágům nastaly krušné časy, protože se objevil někdo, kdo je dokáže bez větších potíží srovnat do latě. A kdože to vlastně má v šachu tuhle chásku? Malý chlapec, Peníz, jemuž zase velí hůl s duší jeho otce. Úlet, co?

Peníze, tedy Magický prazdroj, jsem zpočátku ráda neměla. Nelíbilo se mi, jak začal přetvářet svět ke svému obrazu a na názory a city ostatních nebral ohled. Ale na konci mi ho bylo líto, protože vlastně nic z toho všeho on sám nechtěl.

Byla jsem nadšená, že v hlavní roli je opět Mrakoplaš se svým úžasným Zavazadlem. A ještě víc mě potěšilo, že se k němu připojila dcera Barbara Cohena, která do příběhu vnesla zase něco nového. Když si vzpomenu na všechny ty super hlášky, cukají mi koutky ještě teď.

Bavila jsem se o Zeměploše s jednou spolužačkou a ta mi říkala, že jí nesedl Pratchettův styl psaní. Já to teda nechápu, protože mně přijde pohodový a čtivý, ale ne každý na to musí mít stejný názor, že.

Btw jak Zeměplochu miluju, psaní recenzí na ni z duše nesnáším.

Hodnocení:


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama