The Ultimate Book Tag

10. října 2015 v 20:23 | Mira |  Myšlenkové pochody
No, zase jednou mě přepadla chuť napsat si i něco jiného než knižní recenzi. Jak jsem tak prolézala blogy ve snaze najít nějakou zajímavou challenge, našla jsem tento The Ultimate Book Tag. Bohužel jsem si zapomněla poznamenat, odkud jsem ho vzala Smějící se Kdybych na jeho zdroj narazila, doplním ho Usmívající se Snad vás potěší článek i mimo "vydávací" dny.Bývá ti špatně při čtení v autě?
Auto, autobus, vlak… nevadí mi ani jedno. Dokážu číst v každém dopravním prostředku. Nikdy nechápu, proč se mi někteří lidi diví, když se v autě pustím do čtení. Správný knihomol přece nedopustí, aby nevolnost stála v cestě jemu a jeho milované knize Smějící se

Který autor má podle tebe jedinečný styl psaní a proč?
Myslím si, že každý autor má jedinečný styl. Každý spisovatel dokáže do svého díla vložit kousek ze sebe. Ale abych byla trošku konkrétnější, vyberu třeba svého oblíbeného Stephena Kinga. Nejenže má originální témata, on se mi dokáže pokaždé dostat pod kůži a když už mě přímo nevyděsí, alespoň mě vykolejí nebo znepokojí. Navíc se dokáže vžít do každého typu postavy a napsat ji neuvěřitelně živě, jako by jeho hrdinové byli opravdoví reální lidé.

Harry Potter nebo Stmívání? Třemi body obhaj svůj výběr...
Nad tím ani nemusím přemýšlet: Harry Potter! Tak za prvé HP má mnohem propracovanější příběh. V tom mi snad dají všichni za pravdu. Za druhé HP má sympatičtější a logičtěji uvažující postavy, které si čtenář oblíbí a s nimiž prožívá dobrodružství. No a poslední věc: autorka HP nevybudovala celý příběh na jednom velkém klišé. Téma zakázané lásky není nic nového. Upíři a vlkodlaci taky nejsou nijak originální. A milostný trojúhelník je také v každé druhé knize.

Nosíš s sebou nějakou tašku nebo kabelku na knihy? Jestli ano, co v ní je (kromě knih)?
Nenosím. Knihy strčím buď do normální kabelky nebo do školního batohu podle toho, co mám zrovna u sebe. Pravda, u první možnosti mám pocit, že mi upadne rameno, a u druhé zase naříká páteř, ale co už.

Čicháš ke knihám?
Vtipná otázka Smějící se Ano, občas, když si koupím novou knihu, tak si k ní přivoním. Miluju tu jejich typickou vůni.

Preferuješ knížky s ilustracemi nebo bez nich?
Je mi to celkem jedno. Většinou mám knihy bez ilustrací. Ale ilustrace beru jako příjemné zpestření. Třeba u takové Hudby ticha krásně podtrhly celkovou atmosféru.

Která knížka se ti líbila, když jsi ji četla, ale později jsi zjistila, že to není zrovna "kvalitní psaní"?
Stmívání. Do něj jsem byla jednu dobu úplně blbá, ale postupně jsem zjistila, že to není zase tak boží čtení. Kdybych se mohla vrátit v čase, své minulé já bych v kupování této série zarazila.

Píšeš? Vidíš sebe samu v budoucnu jako spisovatelku?
Víte moc dobře, že píšu Smějící se Baví mě to, bezvadně se u toho odreaguju a už si bez toho život nedokážu představit, ale nechtěla bych se tím živit. Nervovat se, že mám uzávěrku, a tak se tlačit do psaní by nebylo nic pro mě. Já mám ráda volnost. Píšu, kdy chci. No a, že nenapíšu ani řádek třeba čtrnáct dní, vždyť nemám kam spěchat. Tenhle luxus si člověk živící se psaním nemůže dopřát.

Kdy jsi začala číst?
Jejda, tak to si nepamatuju. Zřejmě jsem začala číst, jakmile jsem se naučila číst Smějící se Výborná věta, fakt že jo. Samozřejmě zpočátku to byly jen ty jednoduché knížky pro děti a postupně jsem se propracovala až k žánrům, které čtu teď.

Byl tvůj oblíbený předmět ve škole český jazyk a literatura?
Jak se to vezme. Literaturu miluju. Mluvnice mě nebaví a sloh mám ráda jen v okamžiku, kdy píšeme slohovku. Ale vzato kolem a kolem ano, čeština je můj oblíbený předmět.

Kdybys dostala knihu, kterou jsi četla a nelíbila se ti, co bys udělala?
Jak se říká: Mluviti stříbro, mlčeti zlato, držet hubu diamant. Nic bych neřekla, slušně bych poděkovala a zřejmě i předstírala radost, abych se nikoho nedotkla. Doma bych knížku dala do knihovny a aspoň bych oceňovala snahu o pěkný dárek, která se sice nevyvedla, ale i tak se počítá.

Která méně známá série se podobá Harrymu Potterovi nebo Hunger games?
Tak to upřímně nemám páru Smějící se Omluvte mě, ale tady si vážně nevím rady. V komentáři mi můžete napsat nějaké tipy na takové knihy.

Upíři nebo víly?
Hmm. Těžké rozhodování. Při slově "víla" si vybavím pouze vílu Amálku (jé jak mi chybí Večerníčky). Vlastně jsem žádnou knihu s vílami nečetla, pokud nepočítám zmínky o nich v Harry Potterovi a krátkou pasáž s nimi v Nástrojích smrti. Takže asi upíři, ale opovažte se mi předhazovat Cullenovi! Smějící se Nejsem team Edward, ale team Dracula Smějící se

Vlkodlaci nebo duchové?
Já se na to vykašlu, tyhle otázky mě stojí moc přemýšlení Smějící se Obě tyto skupiny jsou zajímavé, ale vybírám vlkodlaky. Remus Lupin je miláček a mám ráda film Van Helsing Smějící se

Milostný trojúhelník nebo zakázaná láska?
Já vám nevím. Obojí má pro i proti. Jenže jsem nedávno četla Skleněný trůn, který je naprosto fantastický, a tam se mi milostný trojúhelník moc líbil. Takže volím geometrický útvar.

Romantická kniha nebo akční kniha s několika romantickými scénami?
Všeobecně dávám přednost akčnější literatuře před tou romantickou. Tu jsem se naučila číst až v poslední době, i když stále nepatří k mým favoritům. Akční kniho, volím si tebe! Smějící se 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama