Listopad 2015

Eleanor a Park (Rainbow Rowell)

29. listopadu 2015 v 20:44 | Mira
Oficiální anotace:
Romance ze školního prostředí, neobvyklá je v tom, že hlavní hrdinka není nejkrásnější holka na škole a její milý není nejúžasnější borec; ona je obyčejná, trochu při těle, on nenápadný kluk s částečně asijskými předky. Jejich zvolna se vyvíjející vztah překvapí je samotné a je líčený tak, že když se poprvé vezmou za ruku, připraví to o dech je i čtenáře.

Ten, kdo stojí v koutě (Stephen Chbosky)

27. listopadu 2015 v 22:12 | Mira
Oficiální anotace:
Když člověk stojí v koutě, může si všimnout spousty úžasných věcí. Ale pak přijde chvíle, kdy je třeba vykročit na parket a začít opravdu žít. Strhujícímu románu Stephena Chboskeho o dilematu mezi nečinností a touhou se dostalo nadšeného přijetí, vyvolal polemiku a získal miliony oddaných čtenářů. Příběh o dospívání na střední škole, který Charlie vypráví v dopisech, je otevřenější a důvěrnější než leckterý deník, zároveň vtipný i sžíravý. Nevíme, kde Charlie bydlí, ani komu píše - máme jen slova, o která se rozhodl podělit. Zmítán touhou žít svůj vlastní život i touhou vymanit se z role, která mu připadla, prozkoumává dosud neznámé území. Před ním se otvírá svět prvních lásek, rodinných dramat i nových přátelství. Svět sexu, drog a Rocky Horror Picture Show, kde klíčem ke štěstí může být například ta správná píseň, díky níž se můžete řítit tunelem a cítit se nekonečně. V Charliem se autorovi podařilo stvořit vypravěče, který vás uhrane a přenese zpět do divokých a intenzivně prožívaných dní na prahu dospělosti, kdy se život podobal jízdě na horské dráze.

DSS: Osmnáctá kapitola

25. listopadu 2015 v 22:35 | Mira
Jsem na sebe celkem pyšná. Dneska se mi podařilo sepsat dvě kapitoly DSS Smějící se Což znamená, že jich mám 21. A to nejsem nejspíš ještě ani v půlce příběhu.

Archiv (Victoria Schwab)

22. listopadu 2015 v 21:20 | Mira
Oficiální anotace:
Šestnáctiletá Mackenzie pracuje jako Správce v Archivu, kde mrtví odpočívají na policích jako knihy. Říká se jim Historie. Jejím úkolem je chytat a vracet Historie, které se sem tam probudí a utečou, Historie, které jsou často zmatené a agresivní. To všechno dělá s vědomím, že někde v Archivu je i tělo jejího dědy, který ji sem před čtyřmi lety přivedl, a mladšího bratra, s jehož ztrátou se nikdy nevyrovnala.

Stařec a moře (Ernest Hemingway)

20. listopadu 2015 v 19:25 | Mira
Recenze:
Takže, seznamte se s mou nejnovější povinnou četbou. A tuhle jsem vážně četla jen kvůli povinnosti a řeknu vám, musela jsem se sakra snažit, abych se vůbec dobrala konce.

DSS: Sedmnáctá kapitola

18. listopadu 2015 v 20:09 | Mira
Připadá mi to jako strašně dlouhá doba, co DSS naposledy vyšlo Smějící se Asi mám nějak divně pokroucené vnímání času Smějící se Btw moc se omlouvám, že teď nějak pozapomínám na HP challenge, ale nějak není čas a správná nálada. Protože jsem se poslední dny dost poflakovala venku a užívala si reálného života mimo internet a blog, podařilo se mi onemocnět. Takže teď trčím doma, bledá jako smrt, zachumlaná v dekách a hltající hektolitry čaje. Přidejte k tomu podzimní depky, kterým se žádný rok nevyhnu, a máte totální antiblogovou atmosféru.

Malý princ (Antoine de Saint-Exupéry)

15. listopadu 2015 v 23:36 | Mira
Recenze:
O této knížce můžu s klidem prohlásit, že je univerzální a měla by sednout většině lidí bez ohledu na věk. Každá věková kategorie totiž Malého prince vnímá jinak a každá ho také jinak pochopí.

HP Challenge #15

15. listopadu 2015 v 23:32 | Mira

15. Seřaď koleje od nejvíc po nejméně oblíbené


HP Challenge #14

14. listopadu 2015 v 20:02 | Mira

14. Oblíbená disciplína Turnaje tří kouzelníků


HP Challenge #13

13. listopadu 2015 v 23:54

13. Oblíbený obal knihy