Čtecí návyky Tag

5. listopadu 2015 v 3:15 | Mira |  Myšlenkové pochody
Druhý slíbený tag Usmívající se Z tohoto blogu.


1. Máš doma určité místo na čtení?
Jasná věc. Téměř vždy čtu výhradně ve svém pokoji, jen občasně se usídlím v obýváku, protože ten většinou bývá okupován mým mladším a hrozně hlučným pětiletým bráchou. Můj pokoj je oproti tomu oáza míru a klidu. Nejčastěji mi pro čtecí účely slouží postel, kde mě občas ale při čtení přepadá ospalost (to víte, čtení je namáhavá činnost Smějící se ), nebo normální židle. Postel je však pohodlnější.

2. Záložka nebo kousek papírku, který se právě válí poblíž?
Záložka! Miluju záložky. Papírek jsem, tuším, použila jen při jedné školní exkurzi, protože jsem si záložku zapomněla přibalit do báglu.

3. Můžeš prostě jen tak přestat číst, nebo nejprve dočteš kapitolu?
Pokud jsou kapitoly kratší, tak přestávám až po dočtení kapitoly. Jestliže se však jedná o knížku, kde má jedna kapitola klidně čtyřicet stran, pak se snažím končit vždy na stránce s nějakým pěkným číslem (50, 100, 150, … ). A samozřejmě dočtu stránku celou, nekončím třeba u druhého odstavce.

4. Jíš nebo piješ během čtení?
V žádném případě. Bojím se toho, že by mi na stránku něco ukáplo nebo bych si do knihy přinejlepším nadrobila. Pití si nechávám v kuchyni, kam si zaskočím, když je potřeba. Navíc někdy bývám do čtení tak zažraná, že tyhle potřeby jdou naprosto stranou Smějící se

5. Posloucháš u čtení hudbu nebo televizi?
Ne. Akorát by mě to rušilo. Všeobecně mám raději ticho i třeba při učení.

6. Čteš vždy pouze jednu knihu, nebo několik naráz?
Dřív jsem klidně mívala rozečtené tři nebo čtyři knihy najednou, ale už několik měsíců jsem věrná taktice jedné rozečtené knihy. Za prvé nemám tolik času, abych neustále přeskakovala mezi knihami a za druhé mi čtení pouze jedné knihy přijde rychlejší a efektivnější.

7. Preferuješ čtení doma nebo čteš kdekoliv?
Tak určitě je nejlepší čtení pěkně doma v pohodlíčku, ale nemám problém číst třeba v dopravních prostředcích (autobus, vlak, auto). Do školy si knihy neberu, protože o přestávkách bych na ně stejně neměla čas a klid.

8. Čteš nahlas nebo pouze ve své mysli?
Pouze ve své mysli. Jen když jsem sama doma, tak si třeba nahlas přečtu větu, která mě pobaví. Občas čtu takové knihy, které je nejlepší si nechat pro sebe… ehm Lady Fuckingham…

9. Čteš si některé pasáže dopředu nebo dokonce přeskakuješ kapitoly?
Víte, já jsem v tomhle ohledu příšerná. Nejenže si čtu některé pasáže dopředu, ale já si kolikrát přečtu dopředu i konec knihy Smějící se Ale vždy si knihu svědomitě přečtu celou, neexistuje abych vynechala nějaké kapitoly a pokračovala dál bez nich.

10. Lámeš hřbet nebo se jej snažíš uchovat jako nový?
Můžete mi říct, proč bych měla lámat hřbety? Smějící se Ne že bych se mermomocí snažila uchovat knihu jako novou, ale ani se ji nesnažím poničit. Chci, aby mé knihy zůstaly jednoduše v dobrém stavu.

11. Píšeš si do svých knih?
Ne ne. Pouze si dělám poznámky do učebnic a jednou jsem si psala poznámky do Máchova Máje, protože nám to sama češtinářka doporučila a mně to pak výrazně pomohlo v učení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama