Eleanor a Park (Rainbow Rowell)

29. listopadu 2015 v 20:44 | Mira
Oficiální anotace:
Romance ze školního prostředí, neobvyklá je v tom, že hlavní hrdinka není nejkrásnější holka na škole a její milý není nejúžasnější borec; ona je obyčejná, trochu při těle, on nenápadný kluk s částečně asijskými předky. Jejich zvolna se vyvíjející vztah překvapí je samotné a je líčený tak, že když se poprvé vezmou za ruku, připraví to o dech je i čtenáře.


Recenze:
Že by mě přešlo moje temné a krvavé období a konečně bych se začala zajímat o knihy pro děvčata? Ne, to bude jen nějaký chvilkový výpadek, ale za přečtení této knihy jsem ráda.

Takže, Eleanor a Park. Příběh o lásce dvou mladých a neuvěřitelně odlišných lidí. Já tak úplně nemám ráda příběhy, kde se do sebe dva zamilují takřka na první pohled, jejich láska nezná hranic a nedá se ničím narušit. Je to sice hezké, ale nereálné. V tomto se Eleanor a Park liší. Ti dva se do sebe nezamilují hned, ale zrození jejich vztahu je klidné, opatrné a neuspěchané. Zpočátku to vypadá, že na sebe snad ani nepromluví. Koukala jsem jako bacil do lékárny v momentě, kdy spolu prohodili pár slov. Ani když už spolu začnou chodit, není vyhráno. Jejich vztah není zrovna ideální. Nejen kvůli povahovým rozdílům. Ke všeobecným problémům přispívají i sociální rozdíly.

V tom vidím další plus knihy. Nesoustřeďuje se na krásné, dokonalé lidi z bezchybných rodin. Eleonor nejenže nevypadá zrovna jako královna krásy, ale její rodina je jedna velká katastrofa. Park je Asiat, což také v knihách není zrovna obvyklé. Tady je vidět, že velkou lásku může prožít kdokoliv.

Hodně mě taky zaujalo, jak se ve vyprávění oba střídali. V mnohých situacích to bylo užitečné. Čtenář díky tomu ví, co se oběma honí hlavou, co cítí, proč tak vyvádějí…

Konec knihy mě ovšem zklamal. Byl moc uspěchaný a na mě ani neměl takový efekt, jaký by měl mít. Navíc mě štve, že je tak otevřený. Pro někoho je tento konec smutný, já se však donutila vidět tam jiskřičku naděje.

Hodnocení:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tori.U Tori.U | Web | 29. listopadu 2015 v 20:57 | Reagovat

Já osobně mám otevřené konce ráda a to je taky proč mám ráda Rainbow Rowell. S tím koncem musím souhlasit, nestačila jsem se divit, jak se dá dobrá knížka zpatlat.

2 Mira Mira | Web | 29. listopadu 2015 v 21:24 | Reagovat

[1]: Já proti otevřeným koncům ve své podstatě taky nic moc nemám, jen mě mrzí, že se nedozvím, jak nakonec dopadly moje oblíbené postavy. Ta nevědomost mi drásá nervy :-D Tohle je první knížka od Rainbow Rowell, kterou jsem četla, takže s jejím stylem psaní zkušenosti nemám. Určitě se chystám přečíst si Fangirl, protože na ni vidím jen samou chválu a údajně je lepší, než Eleanor a Park, takže jsem zvědavá.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama