This or That Book Tag

2. listopadu 2015 v 11:55 | Mira |  Myšlenkové pochody
První přednastavený tag je tady, zatímco já si právě vesele běhám po Frankfurtu nad Mohanem Smějící se Našla jsem ho tady.

1. Reálná kniha nebo ekniha?
Pche jasně, že reálná kniha. Eknihy mě popravdě moc neberou, ale i tak si občas nějakou přečtu. Ovšem zastávám názor, že nic se nevyrovná tomu pocitu, když držíte v ruce knihu, cítíte její vůni, oťapkáváte obálku a obracíte jednotlivé listy. Tomuhle žádná ekniha nemůže konkurovat.

2. Hardback nebo paperback?
Tohle je mi upřímně jedno. Pokud má kniha oku lahodící obálku, je fuk, jestli je hardback nebo paperback. I když takový paperback je praktičtější třeba na cesty (jo a proto já mám s sebou hardback Smějící se ). Zase musíme ale uznat, že paperback je někdy brzy zohýbaný a opotřebovaný.

3. Český nebo zahraniční autor?
No, v tomto ohledu zrovna moc patriot nejsem, protože české autory téměř nečtu. 97% mojí knihovničky tvoří zahraniční autoři. Nemám k tomu nějaký vážný důvod, jen mi asi české knihy moc nesedí a zahraniční mi přijdou kvalitnější.

4. Šťastné nebo smutné konce?
Tohle je těžké určit. Velmi záleží na knize. Jasně, že mě smutný konec většinou rozesmutní a někdy bývám i naštvaná a rozladěná, ale s odstupem času si říkám, že jiný konec by příběh totálně zničil. Šťastné konce jsou samozřejmě milé, jen jsou někdy hrozně přeslazené, zavání klišé a jsou předvídatelné. Jak říkám, zkrátka záleží na knize.

5. Hrdinka nebo hrdina?
Jak kdy a jak v čem. S hrdinkou se většinou dokážu víc ztotožnit (neplatí u všech) právě díky ženskému pohlaví. A pokud se přímo neztotožním, tak alespoň lépe pochopím její pohnutky a myšlenkové pochody. Oproti tomu hrdinu můžu zbožňovat a pronášet věty typu" "Ó můj bože ten je tak sladkej!" nebo "Já ho miluju!" nebo "Takovýho kluka si tak najít…" Chápeme se, že? Smějící se

6. Vlkodlaci nebo upíři?
Zombie! Smějící se Nevím no, spíš upíři. Nečetla jsem snad žádnou knihu o vlkodlacích (Stmívání fakt nepočítám), takže těžko můžu soudit.

7. Tenké nebo tlusté knihy?
Co takhle střední? Smějící se Nejideálnější kniha pro mě má tak 200 - 500 stran. Ale ani tenké knihy mi nevadí, jinak bych se nepouštěla třeba do Zeměplochy.

8. Kniha s přebalem nebo bez přebalu?
I tohle je mi tak nějak šumák. Přebal mě často rozčiluje a já ho na čtení sundávám a odkládám na poličku. Jenže někdy je kniha po sejmutí přebalu tak divná, že jsem za něj ráda.

9. Série nebo samostatná kniha?
Nejlépe trilogie. Ta mi přijde akorátní. Samostatná kniha mi nevadí, ale jsem ráda, když se po přečtení můžu těšit na pokračování v dalších knihách. Čtu spíš série a bohužel i série, které jsou opravdu dlouhé (Viď, Zeměplocho? Smějící se ).

10. Kniha ze současnosti nebo z historie?
Současnost. Ty z historie mě moc nebaví, ale občas si nějakou přečtu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama