Prosinec 2015

Nejkrásnější (Marissa Meyer)

27. prosince 2015 v 21:51 | Mira
Oficiální anotace:
Čiré zlo má své jméno, skrývá se za maskou klamu a používá osobní romantické kouzlo, aby získalo moc nad ostatními. A kdo je doopravdy královna Levana? Dlouho předtím, než jí cestu zkřížily Cinder, Scarlet a Cress v Měsíčních kronikách, žila Levana úplně jiný příběh příběh, který nebyl nikdy vyprávěn až dosud. Marissa Meyerová, autorka ságy Měsíční kroniky, odhaluje v knize Nejkrásnější ze všech život své magnetizující záporné hrdinky, nezapomenutelný příběh o lásce a válce, zradě a smrti.

Hladová přání (Tereza Matoušková)

25. prosince 2015 v 22:49 | Mira
Oficiální anotace:
Podmoří je svět, který je magií přímo prosáklý. Čarodějové na Tark Itlen, kteří ji studují, ne vždycky činí nejmoudřejší rozhodnutí. Nepodařené pokusy se ztrácejí v podzemí kláštera, kde čekají, až budou znovu nalezeny.
Když jim ze sklepení pomůžete, splní vám jakékoliv přání. Chtít za to budou jenom pár kapek vaší krve. Alespoň to tak tvrdí. Ve skutečnosti vás možná připraví o vše, na čem vám v životě záleželo.
Co se stane, když se jim dostane do rukou holčička, která ještě věří v kouzelné skřítky a dobré víly z pohádek?

Dračí posel - Serafína (Rachel Hartman)

20. prosince 2015 v 23:40 | Mira
Než se pustím do recenze, mám tady pár svých okecávaček Smějící se

Za prvé: Kniha dočtena ve 22:05, což je vlastně před chvílí, když se to tak vezme. Mohla jsem tu recenzi mít už dávno, ale nepřišlo mi chytré ji psát okamžitě po dočtení, takže jsem nejprve vstřebala dojmy a urovnala si myšlenky.

Za druhé: I když se tomu snažím vyvarovat, tady to zkrátka nejde. Potřebuju se zmínit o konkrétních věcech z knihy, proto tato recenze bude obsahovat spoilery. Nebojte, spoiler jsem dostatečně označila, takže i když si nechcete dopředu vyzradit části děje, můžete číst beze strachu dál Usmívající se

Oficiální anotace:
V království Gored žili po dlouhé roky lidé a draci v křehkém míru. Rovnováha ale byla narušena, a hrozí válka. Serafína napůl člověk, napůl drak je jednou z mála, kdo rozumí uvažování draků i lidí a kdo by mohl pomoci válku zastavit. Vydává se proto na cestu, aby našla další polodraky. Věří, že jejich společné úsilí dokáže vyvolat mocnou magii, s jejíž pomocí bude možné draky porazit. Dokáže ale Serafína vzdorovat všem nástrahám?

Kouzelný svět Harryho Pottera (David Colbert)

18. prosince 2015 v 22:38 | Mira
Nevěřím tomu, že jsem po x týdnech konečně tuto recenzi napsala Smějící se

DSS: Dvacátá kapitola

16. prosince 2015 v 23:25 | Mira
Jejda jejda. Vypadá to, že bych se měla na psaní DSS vrhnout s gigantickou vervou, protože mám napsaných dvacet jedna kapitol. Hm, zřejmě budu muset propátrat svou povídkářskou složku a zabrousit ve starších dílech.

Jinak ještě k dnešní kapitole: Přestávám číst slaďárny. Má to neblahý vliv na můj styl psaní. Jsem pak plná takových těch sacharidových pocitů, které musím nějak ventilovat, díky čemuž jsou poslední dvě kapitoly divné, téměř kýčovité, a nezáživné, řekla bych. Zmobilizuju všechny síly a pokusím se dál v příběhu ubírat nějakým lepším směrem.

Na vlnách TSF (Jaroslav Seifert)

13. prosince 2015 v 23:03 | Mira
S povinnou četbou se tady poslední dobou roztrhl pytel, co? Smějící se

Petr a Lucie (Romain Rolland)

11. prosince 2015 v 23:46 | Mira
Nakonec jsem se rozhodla, že Kouzelný svět Harryho Pottera připadne na neděli, protože jsem včera dočetla tuto knihu a ráda bych recenzi napsala pěkně za čerstva Smějící se

Mrtví se někdy vracejí

9. prosince 2015 v 23:27 | Mira
Trochu pozdě, ale přece Smějící se Můj domácí úkol do semináře mediální výchovy. Při psaní konce už jsem byla hodně zoufalá, protože jsem naprosto nevěděla, jak to dokončit. Určitě bych to zvládla zpracovat i líp, ale co už. V hlavě mám na toto téma ještě jeden nápad, do kterého se možná časem pustím...

HP Challenge #17

7. prosince 2015 v 22:54 | Mira

17. Oblíbená nepromíjitelná kletba


HP Challenge #16

7. prosince 2015 v 22:52 | Mira

16. Oblíbený zvěromág