Kouzelný svět Harryho Pottera (David Colbert)

18. prosince 2015 v 22:38 | Mira
Nevěřím tomu, že jsem po x týdnech konečně tuto recenzi napsala Smějící se


Recenze:
Kouzelný svět Harryho Pottera se zřejmě bude líbit jen těm nejzapřísáhlejším potterofilům. Nevelcí fanoušci budou tuto knihu shledávat nudnou, řekla bych.

Četla jsem ji dávno, ale pamatuju si, že se mi nudná nezdála být ani trošičku. Jistě, je to "pouhý" lexikon a ne plnohodnotná kniha, ale i tak mě dokázala zaujmout. Některá témata byla nudnější, jiná zajímavější, ale celkově bych tento dodatek k Harrymu Potterovi hodnotila kladně.

Především mi přišlo zajímavé sledovat autorčiny myšlenkové pochody a její inspiraci. Díky této knížečce je vidět, že Rowlingová se provrtala celou kupou mýtů a legend, ale i historií. Zvídavý fanoušek HP si tak přijde na své a pronikne do nových rozměrů této populární série. Takový fanoušek se pak dozví něco o jménech postav, o různých potvůrkách, které se v Harrym Potterovi vyskytují (i když od toho jsou tu spíš Fantastická zvířata a kde je najít) a o samotném kouzelnickém světě.

Jediným mínusem je pro mě to, že jsou zde obsažené pouze první čtyři díly Harryho Pottera. Bohužel nikdy nevyšel další díl, který by se věnoval i zbývajícím knihám.

Hodnocení:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama