Petr a Lucie (Romain Rolland)

11. prosince 2015 v 23:46 | Mira
Nakonec jsem se rozhodla, že Kouzelný svět Harryho Pottera připadne na neděli, protože jsem včera dočetla tuto knihu a ráda bych recenzi napsala pěkně za čerstva Smějící se


Oficiální anotace:
Milostná novela, jemně kreslený příběh tragické lásky mladých milenců zahalený stínem válečného utrpení a hrůzy první světové války. Oba mladí lidé žili svou bezmeznou láskou a svými romantickými sny a ve velikonočním týdnu se měli zcela oddat jeden druhému...

Recenze:
Řekla bych, že v povinné četbě patří Petr a Lucie k těm snesitelnějším kouskům. Nejenže je krátká, tudíž na čtení výhodná, ale čte se lehce a příběh není nijak složitý. Jen je to trošku nezáživné.

Hlavními tématy jsou válka a láska, ale ani jedno z nich mi nepřišlo zpracované dostatečně. Válka byla jen jakási kulisa, věčně v pozadí.
Milostný příběh by se dal jistě zpracovat lépe, ale přesto se mi líbil. Autor jejich vztah popisoval pěkně, něžně a především se jejich příběh liší od "slaďáren", které jsou nám podsouvány v dnešní době. Především tím, že si naši hlavní protagonisté i přes své city vykají, což mi zprvu přišlo hrozně zvláštní, ale zvykla jsem si.

Většina knihy mi přišla pesimistická. Všechno se zdálo být hrozně černé, bez naděje. A když už se zdálo, že nastávají lepší časy, nastal nečekaný zvrat. Na konci jsem jen překvapeně koukala a nevěděla, co si myslet. Přála jsem si, aby Petr s Lucií byli šťastní a autor pak předvede takovou lumpárnu… Nechci spoilerovat, ale konec naší milenecké dvojice je celkem podobný konci Romea a Julie.

Postavy asi nemá cenu rozebírat. Moc jich tam nebylo a navíc i hlavní dvojice mi přišla taková nijaká.

Hodnocení:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama