Najít Sky (Joss Stirling)

10. ledna 2016 v 18:58 | Mira
Oficiální anotace:
Většinu z nás trápí pocit, že někde na nás čeká něco lepšího, ale ne a ne to najít. Co byste dělali, kdybyste najednou zjistili, že ten nejvíc sexy kluk ve škole je pro vás ten pravý - vaše druhá polovina? Sky je stydlivá angická dívka, která právě nastoupila na americkou střední ve Wickenridge. A právě se chystá všechny překvapit - a sebe ze všeho nejvíc.


Recenze:
Tuto knihu jsem dostala k Vánocům od tety, která tak úplně nezná moje čtecí "chutě", takže jsem si myslela, že se mi Najít Sky nebude vůbec líbit. Ale ono to bylo vlastně vcelku dobré počtení.

Ze začátku je příběh pouze taková ta klasická slaďárna, ještě ke všemu plná klišé. Hodná holka plus "zlý" kluk. Šedá myška se spáruje s nejžádanějším alfa samcem na škole. Toho už byly napsány tuny a tuny. Upřímně, začínala jsem z toho být zoufalá, byť se to četlo dobře.

Naštěstí druhá polovina skóre knihy vylepšila. Autorka se tématu "spřízněné duše" chopila po svém a podařilo se jí ho zpracovat originálně.

Kniha je laděná především na romantickou notu, to se dá poznat i podle knižní obálky, ale na své si přijdou i fanoušky nadpřirozena a akce.

Přijde mi, že určité věci jsou docela obšlehnuté ze Stmívání. Možná to je pouze můj dojem nebo to autorka nezamýšlela, avšak někde to vážně bije do očí. Především u hlavních postav. Ty ani nemusím nějak popisovat. Sky a Zed jsou téměř jako Bella s Edwardem.

Co mi na knize vadilo nejvíc, byl otřesný překlad. Hrubky, překlepy, kostrbatá slovní spojení a větná skladba. V tomto ohledu by si Najít Sky zasloužila mnohem lepší péči.

Hodnocení:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama