Půlnoční koruna (Sarah J. Maas)

31. ledna 2016 v 18:48 | Mira
Oficiální anotace:
Celaena se stala královou bojovnicí a má za úkol pro něj dělat tu nejšpinavější práci. Ovšem sama dobře ví, že král je mimořádně krutý a jeho chování ovládá tajemné zlo. Proto se snaží odhalit jeho tajemství, ale přitom mu nezavdat příčinu, aby ji podezíral. Rozehrává tak smrtelně nebezpečnou hru, v níž jde nejen o její život, ale i o život všech jejích přátel. A jedné noci se stane to, čeho se nejvíce obávala a co její život rozmetá na kousky.


Recenze:
Neměla jsem ani tušení, že už u nás vychází druhý díl Skleněného trůnu. Kdybych Půlnoční korunu náhodou neobjevila při nakupování v Brně, tak o její existenci v našich končinách nevím.

Můžu říct, že autorka se opravdu vyšvihla. Půlnoční kniha se s prvním dílem nedá v žádném případě srovnávat. Ve všech směrech ho totiž předčí. Je napínavější, akčnější, zajímavější a krvavější. Akorát knižní obálka je ošklivější Smějící se

Na své si v této knize přijdou i fanoušci romantiky, tou se tady také nešetří. Upřímně, víc se mi ale líbila romantika ve Skleněném trůnu. V předešlém dílu vzniknul milostný trojúhelník. Nepreferuju ani prince Doriana, ani kapitána Chaola. Každý z nich má své plusy a mínusy. Ovšem zatímco v prvním dílu byly vztahy jemné a něžné, maximálně došlo k polibkům, při nichž se fanynky rozplývaly blahem, tady autorka popustila uzdu fantazie a zašla dál. Při čtení Půlnoční koruny fanynky budou hyperventilovat. Přijde mi, že autorka zbytečně tlačila na pilu a úplně ty vztahy pomotala.

Ze všeho nejvíc mi bylo líto prince Doriana. Jeho dějová linka sice byla nadmíru zajímavá a určitě v dalších dílech bude mít velký dopad, ale jeho takzvaní přátelé ho opustili v době, kdy je potřeboval nejvíc. Chudáček malý.

Celaena se předvedla. Konečně se ukázala jako pravý Adarlanský zabiják. Až tady jsem pochopila, proč je všemi tak obávaná a uznávaná. Při Skleněném trůnu se totiž moc neprezentovala jako nejlepší zabiják na světě. Zároveň konečně vyplula tajemství z její minulosti. Kdybych si už dávno k její osobě nepřečetla spoilery, nejspíš bych byla pořádně překvapená. Nebo taky nebyla, bystřejší čtenář totiž na mnoho věcí přijde v průběhu knihy sám.

Ovšem opět mi tu vadí překlepy. Snad není tak těžké dát knize potřebnou péči a dohlédnout na to, aby čtenáře nerušily takové zbytečnosti.

Už se nemůžu dočkat dubna, kdy vyjde další díl. Podle mě fanoušky Celaeny čeká ještě pořádné a temné dobrodružství.

Hodnocení:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama