Soudné sestry (Terry Pratchett)

1. ledna 2016 v 22:36 | Mira
Oficiální anotace:
Na Zeměploše, která je placatá a putuje vesmírem na zádech obrovské želvy, se najedou dějí nepředstavitelné věci, neboť do královské politiky se zamíchaly tři místopřísežné čarodějky - Bábi Zlopočasná (ta z Čaroprávnosti) a její dvě kolegyně z magického sdružení. Bojují totiž o to, aby na trůn dosedl ten správný král.


Recenze:
S klidným svědomím můžu prohlásit, že pro mě jsou Soudné sestry zatím tou nejlepší a nejvtipnější knihou z Úžasné Zeměplochy. Nemyslela jsem si, že to kdy napíšu o zeměplošské knize, kde nefiguruje můj oblíbenec Mrakoplaš, ale je to tak. Bábi Zlopočasná a její dvě parťačky milého mága v mých očích roznesly na kopytech.

Taková pěkná parodie na Shakespeara se jen tak nevidí. Mám ráda parodie, pokud nepostrádají vkusnost. Ačkoliv je to příběh celkem chaotický a jaksepatří bláznivý, jak už to tak u Zeměplochy bývá, vkusnost mu nechybí. Samozřejmě typický pratchettovský humor a chytlavý styl psaní jsou zaručeny.

Ovšem to všechno ustupuje do pozadí před naprosto dokonalými čarodějkami. Každá z nich je svým způsobem okouzlující. Všechny mají své typické charaktery, hlášky a chování a všechny se samozřejmě postaraly o bezpočet vtipných pasáží. Nejlepší je však stejně Bábi Zlopočasná.

A to se nezmiňuju o famózním překladu. Mášrecht je epické jméno. A co teprve bohémský herec Žéňa Vínozpěv. Nepřipomíná vám to také "ženy, víno, zpěv"? Naše česká jména postav mi připadají ještě vtipnější, než ta v anglickém originálu.

Můžu říct, že i když mi zápletka ohledně následníka trůnu přišla předvídatelná, tak mě konec překvapil. Čím, to samozřejmě neprozradím.

Hodnocení:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama