Tohle není kniha (Keri Smith)

29. ledna 2016 v 22:33 | Mira
Oficiální anotace:
Chystá se na vás další dávka destrukce! Totiž pardon, tvoření… Jste zvědaví, čím vším může kniha být? Keri Smithová vás to na stránkách téhle knihy, co není kniha, nechá mnohokrát přehodnotit! Ale když to není kniha, co to tedy je? To je jen a jen na vás.


Recenze:
Tohle není kniha dělí své "čtenáře" na dva tábory: ty, kteří ji milují a druzí, kteří ji nemůžou vystát. Já osobně se řadím do té první skupinky.

I když to není kniha v plném slova smyslu, vážně jsem si ji oblíbila. Na jejích stránkách mě nečekal napínavý příběh ani zajímavé postavy. Místo toho jsem tam objevila plno zábavných úkolů, na kterých můžu dát průchod vlastní fantazii a stvořit něco svého. Nutno podotknout, že na této "knize" se vždycky skvěle vyblbnu. Ať mi během dne zkříží cestu jakákoli nepříjemnost, zapomenu na ni v okamžiku, kdy vezmu do ruky Tohle není kniha.

Samozřejmě některé úkoly jsou zábavnější než jiné. Našla jsem i pár těch, které se mi výslovně plnit nechtějí. Avšak autorka sama zdůrazňuje, že si každý může úkoly přetvořit k obrazu svému. Není nic lehčího, než vzít do ruky červenou fixu, škrtnout nevyhovující zadání a poprat se s tím po svém. Zároveň je hezké, že každý člověk úkol pochopí a pojme jinak, čímž pokaždé vznikne originál.

Mnoho lidí argumentuje tím, že kniha je dětinská. Podle mě je spíš hravá. A i kdyby byla dětinská, tak čemu to vadí? Dalším tvrzením je, že při zakoupení Tohle není kniha člověk v podstatě vyhodí peníze. Nač si kupovat předmět, který zničí? Pravda je, že tuto knihu nikdo ničit nemusí. Mnoho úkolů k tomu nabádá, ale pokud si vlastník najde nedestruktivní cestu k jejich plnění, kniha zůstane v relativně zachovalém stavu.

Hodnocení:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama