Únor 2016

Město schodů (Robert J. Bennett)

28. února 2016 v 19:07 | Mira
Oficiální anotace:
Atmosférický fantasy román o živých špionech, mrtvých bozích, pohřbené historii a tajemném, stále se měnícím městě.
Před mnoha lety mělo město Bulikov díky Božstvům moc dobýt svět. Ale poté, co byli jeho ochránci za podivných okolností zavražděni, se z dobyvatele stal dobývaný; pyšná historie Buliková byla vymazána a zcenzurována, pokrok se zastavil a z Bulikova se stala jen další koloniální výspa nové světové geopolitické mocnosti.
Do tohoto zatuchlého, zpátečnického města přichází Shara Thivaniová.
Oficiálně je tato tichá nenápadná žena jen další obyčejnou diplomatkou vyslanou utlačovateli Bulikova. Neoficiálně je Shara jednou z nejlepších špionek ve své zemi, která má za úkol vyšetřit brutální vraždu zdánlivě neškodného historika. Jak se Shara ponořuje do tajemství neustále se fyzicky i politicky měnícího města, začíná tušit, že bytosti, které kdysi Bulikov ochraňovaly, nemusejí být tak mrtvé, jak se zdají být, a že její vlastní schopnosti možná také nesou dotek bohů.

Válka s Mloky (Karel Čapek)

26. února 2016 v 20:43 | Mira
Recenze:
Pokud jste četli mou recenzi na Čapkovo drama R.U.R tak víte, že jsem z něj zrovna dvakrát nadšená nebyla, což mě donutilo přistupovat k Válce s Mloky obezřetně. Ovšem tato kniha mě bavila a četla se mi dobře.

DSS: Dvacátá pátá kapitola

24. února 2016 v 22:03 | Mira
Dneska jsem přemýšlela, v jakém úseku příběhu vlastně jsem. Došla jsem k závěru, že se nacházíme zhruba ve třech čtvrtinách. Původně jsem si myslela, že DSS bude mít zhruba třicet kapitol. Dneska jsem třicátou kapitolu psala a věřte mi, u konce vážně nejsme. Nechci příběh zbytečně natahovat, proto se budu pokoušet omezit nic neříkající kapitoly, které děj nikam neposouvají.

HP Challenge #21

22. února 2016 v 18:40 | Mira

21. Nejvíc emotivní moment


HP Challenge #20

22. února 2016 v 18:35 | Mira
Po dlouhé době jsem si vzpomněla, že tato challenge stále čeká na dokončení Smějící se

Btw omlouvám se, že včera nevyšla recenze, ale měli jsme doma nějaké potíže s internetem.

Divergence (Veronica Roth)

19. února 2016 v 22:46 | Mira
Oficiální anotace:
Hlavní hrdinka Beatrice žije v Chicagu budoucnosti, kde je společnost rozdělena do 5 frakcí a každá z nich se věnuje pěstování určité ctnosti - Odevzdanost, Neohroženost, Sečtělost, Mírumilovnost a Upřímnost. Každý rok ve stanovený den si musí všichni šestnáctiletí vybrat jednu z frakcí, do níž budou patřit po celý svůj život. Beatrice se rozhoduje mezi tím, jestli zůstane s rodinou, nebo bude sama sebou - obojí mít nemůže

DSS: Dvacátá čtvrtá kapitola

17. února 2016 v 19:02 | Mira
Dneska se to obejde bez mých dlouhých řečí. Podotknu jen, že tato kapitola je zase taková "vycpávková" a příběh moc neposune.

R.U.R (Karel Čapek)

14. února 2016 v 19:16 | Mira
Recenze:
Říkala jsem si, že až dojdeme v literatuře k Čapkově tvorbě, bude to pohodička, protože mě jeho knihy určitě budou bavit. No, odstartovat jeho tvorbu divadelní hrou R.U.R asi nebyla nejlepší volba.

Fangirl (Rainbow Rowell)

12. února 2016 v 20:33 | Mira
Oficiální anotace:
Ačkoli jsou až na fyzickou podobu každá úplně jiná, Cath odjakživa sdílela se svým dvojčetem Wren všechno: oblečení, trápení s rodiči i vášeň pro knížky o mladém kouzelníkovi Simonu Snowovi. Jenomže teď obě nastupují na vysokou školu a Wren poprvé nechala Cath na holičkách - nechce s ní bydlet na koleji.
Potíž je v tom, že Cath na rozdíl od sestry není právě společensky zdatná. Jejím přirozeným prostředím je internet, kde se nemusí nikomu dívat z očí do očí a kde tisíce fanoušků nadšeně čtou její povídky ze světa Simona Snowa. A to je svět na hony vzdálený bludišti školních budov, v němž číhají nástrahy v podobě všech možných fobií, děsivých spolubydlících s neodbytnými kamarády a profesorek tvůrčího psaní, které o fanfikcích nechtějí ani slyšet.
Co ale Cath zbývá než zachovat klid a nedat se?

DSS: Dvacátá třetí kapitola

10. února 2016 v 18:07 | Mira
Říkala jsem si, že když jsem s DSS trošku pohnula, tak není důvod nezveřejnit další kapitolu. Kapitoly dvacet tři a dvacet čtyři jsou takové rozpačité. Potřebovala jsem se od něčeho odpíchnout a na něčem se vypsat, abych zase chytila rytmus.

Btw začala jsem pracovat na nové interaktivní povídce, když Smolařka měla dle počtu návštěv celkem úspěch. Vynasnažím se, aby tahle byla lepší.