Divergence (Veronica Roth)

19. února 2016 v 22:46 | Mira
Oficiální anotace:
Hlavní hrdinka Beatrice žije v Chicagu budoucnosti, kde je společnost rozdělena do 5 frakcí a každá z nich se věnuje pěstování určité ctnosti - Odevzdanost, Neohroženost, Sečtělost, Mírumilovnost a Upřímnost. Každý rok ve stanovený den si musí všichni šestnáctiletí vybrat jednu z frakcí, do níž budou patřit po celý svůj život. Beatrice se rozhoduje mezi tím, jestli zůstane s rodinou, nebo bude sama sebou - obojí mít nemůže


Recenze:
Nejlepší je začít číst knižní sérii od prostředního dílu, v tomto případě od Rezistence, a první si nechat až na konec. Jsem prostě rebel Smějící se Musím však podotknout, abyste si o mě nemysleli, že jsem pako, že jsem Divergenci viděla zfilmovanou a právě díky filmu jsem se dostala k těmto knihám.

Veronica Roth má velmi jednoduchý styl psaní, což knize ovšem neubírá na čtivosti. Právě naopak. Díky nikterak složitým větám děj ubíhá svižným tempem. Já Divergenci přečetla za méně než den. Vytkla bych ale časté opakování určitých frází. Například jsem několikrát napočítala to, že si někdo prohlížel nehtová lůžka nebo to, že se Tris chtělo několikrát zvracet. Světově proslulá kniha by neměla obsahovat takové začátečnické chyby. Ještě musím říct, že mě malinko nudil konec. Začátek a prostředek knihy - super. Ke konci mi přišel děj takový roztahaný.

Příběh je velmi originální a zajímavý. Je pravda, že po úspěchu Hunger Games se na pultech objevila celá spousta knih s podobnou tématikou, ale Divergence je povedený následovník této úspěšné série. A já mám dystonie celkově ráda.

Hlavní hrdinka, Tris, byla zprvu průměrná. O takových holkách jsem četla v mnoha jiných knihách. Nezdála se mi ničím extra výjimečná. Jenže ona se změnila a to vážně hodně. Neuvěřitelně se vypracovala z ustrašené holčičky na cílevědomou, statečnou dívku. V Divergenci mi je zároveň Tris nejsympatičtější. V dalších dílech už mi některé její činy a povahové vlastnosti nesedly.

Musím říct, že Divergence mě mile překvapila. Filmové zpracování mi přišlo skvělé a moc se mi líbilo, ale kniha film naprosto převálcovala. V tomto případě platí známý fakt, že knihy jsou lepší než filmy.

Hodnocení:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama