DSS: Dvacátá čtvrtá kapitola

17. února 2016 v 19:02 | Mira
Dneska se to obejde bez mých dlouhých řečí. Podotknu jen, že tato kapitola je zase taková "vycpávková" a příběh moc neposune.


Kapitola dvacátá čtvrtá
Počkat, tak kolik jsi jich měla?" naléhala Dela, zatímco s Mary ležela na střeše činžovního domu a pozorovala noční nebe. Oblačnost dnes byla vysoká, přesto tu a tam vykoukla třpytivá hvězda.
"Nech mě přemýšlet. Jeden, dva, tři, čtyři… pak tamten, další v patnácti, ten před rokem… Sedm." Dela se opřela o lokty a zadívala se na ležící Mary.
"Kecáš! Vždyť je ti sedmnáct. Nemohla jsi mít sedm kluků. V kolika jsi začala randit? V osmi?" Mary se rozesmála.
"Ne, ve třinácti. A ti první tři byli takový dětský lásky. Znáš to - držení za ruce, letmá pusa… Poprvý jsem se pořádně líbala až v patnácti."
"A jaký to bylo?" Dela se zvedla do sedu a zvědavě naklonila hlavu na stranu.
"Popravdě? Dost uslintaný. Fuj." Mary se znechuceně otřásla a zkřivila tvář odporem. Dela se zachechtala. Tohle holčičí povídaní se jí líbilo. Na chvíli vytěsnila z hlavy zkaženost a rozvrácenost okolního světa i nemrtvé. Ona a Mary se staly pouhými dívkami, které jednoduše klevetily o hloupostech a jedna druhé se svěřovaly.
"Musel to být fakt zážitek."
"To si piš. Teď ty. Kolik jsi měla kluků?" Delu rychle přešlo veselí a celá zrozpačitěla. Se svými nulovými zkušenostmi si vedle Mary připadala jako méněcenná.
"To by mě taky zajímalo." Obě sebou cukly.
"Gideone! Kde se tady bereš?" Rusovláska se na nov příchozího vesele usmála, zatímco Dela se zatvářila asi tak, jako by kousla do citronu.
"Tys tu fakt chyběl…"
"Je mi jasný, že ti po mně bylo smutno," poškádlil ji. "Mě si nevšímejte a klidně pokračujte v konverzaci." Dela si založila ruce na hrudi v odmítavém postoji.
"Pch, ani náhodou. Před tebou odmítám něco takovýho řešit."
"Snad se nestydíš," dobíral si ji. Zatvářila se nadmíru vražedně.
"Gideone, jestli sis nevšiml, u pasu mu visí meč…"
"No a?"
"Udělám z tebe cedník, pokud nesklapneš."
"Odkdy je z tebe taková drsňačka?"
"Od doby, co jsem se dostala do spárů tvý mámě."
"Mělo mi docvaknout, že na tebe bude mít špatnej vliv."
"Mně se její vliv náhodou líbí. Díky ní jsem schopná si poradit s užvaněnýma, arogantníma-"
"Hej! Dost vy dva!" Mary sice jejich dohadování velice bavilo, ale kdyby je nezarazila, strávili by tu takhle celou noc. "Měli bysme se vrátit. Gwen říkala, že zítra to bude náročný, takže musíme už zalehnout."
"Dobrej nápad. Navíc kdybychom ještě chvilku pokračovali, Dela mi skočí po krku. Viď, Delo?"
"O tom ani v nejmenším nepochybuj."

Následujícího den se všechny stopy po veselí vytratily. Gideon, Dela, Mary, Sophia a Simon postávali v mlčenlivém hloučku, zatímco Gwen dobrých několik minut debatovala s dalším instruktorem. Oba vypadali pěkně napjatě.
"Co? Tak co je?" vrhl se na Gwen Gideon okamžitě po jejím příchodu. Instruktorka si skousla spodní ret. Její obvyklé lehké šílenství se utlumilo.
"Něco se děje," řekla tiše.

***

Carael s Ririusem se zarazili. Oba se ošili.
"Něco není v pohodě," konstatoval Carael nakřáplým hlasem. Měl pocit, že se právě odehrává něco velkého.

***

Lilith seděla na ozdobně vyřezávané židli. Připadala si jako královna vznešeně usazená na svém trůnu. Kývnula do kouta, kde se o zeď opírala mužská postava. Nepodívala se na něj. Jeho vzhled ji odpuzoval. Od vypelichaných hnědých vlasů, přes opuchlý obličej s vodnatýma očima až po vychrtlou postavu. Tušila, že jsou jeho ošklivé oči právě zavřené a že všechny rysy má pokřivené soustředěním. To ji těšilo.
Vstala. Sukně se jí zavlnila. Nedokázala setrvávat v nečinnosti, potřebovala pohyb. Radostí by se nejraději dala do tance, kdyby to nepovažovala za odporně lidské.
"Lidé…" broukla nespokojeně. Pak se pousmála. Lidé ji už dlouho nebudou obtěžovat. Nikoho z jejích dětí. Pomyslela na Navrátilce. Všechny do jednoho považovala za své děti. Nezvolila si jméno Lilith jen tak.
Lilith byla první žena Adamova. Lilith, ne Eva. Lilith, která byla tak divoká a nezkrotná, že byla vyhoštěna z ráje. Lilith, nevěsta démonů. Matka démonů.
A ona, druhá Lilith, matka Navrátilců. Protože tím byla. Od svého probuzení cítila, že je jiná. Právě ona udá nový tok dějin. Změní svět a dá jej Navrátilcům.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama