DSS: Dvacátá třetí kapitola

10. února 2016 v 18:07 | Mira
Říkala jsem si, že když jsem s DSS trošku pohnula, tak není důvod nezveřejnit další kapitolu. Kapitoly dvacet tři a dvacet čtyři jsou takové rozpačité. Potřebovala jsem se od něčeho odpíchnout a na něčem se vypsat, abych zase chytila rytmus.

Btw začala jsem pracovat na nové interaktivní povídce, když Smolařka měla dle počtu návštěv celkem úspěch. Vynasnažím se, aby tahle byla lepší.


Dvacátá třetí kapitola

Cítit pod nohama známu půdu a vidět kolem sebe známé prostředí bylo osvěžující. Dele chvíli trvalo, než si zvykla na místní ovzduší. Ten ztěžklý, mírně nasládlý pach ji dráždil. Takhle voněla nákaza.
"Tak, přátelé, vyrážíme!" zavelela Gwen a svižně se vydala pryč od vozů. Zbytek skupiny chvatně popadl své batohy a dohnal ji.
"A co tady vlastně máme dělat?" Gwen se na Mary ohlédla.
"Přece malinko zredukovat počty, má milá. Poslední dobou velmi vzrostl počet nemrtvých v Šedé a Červené zóně. Na nás je, abychom během několika dní jejich řady snížili na přijatelnou úroveň. "
"To je až směšně snadný úkol," odfrkla znechuceně Sophia.
"Nebuď si tím tak jistá. V poslední době také dochází k tomu, že naše průzkumné skupiny, což jsou velice zdatní bojovníci mimochodem, beze stopy mizí v Červené zóně. Je to zvláštní. V předchozích letech jsme samozřejmě ztráty na životech zaznamenávali, ale to, co se děje teď…" Instruktorka zavrtěla hlavou.
"A my taky půjdeme do Červený zóny?" pokračovala Mary bázlivě. Gwendolyn se pouze krátce zasmála. Čtyři nováčci se otřásli.

Nakonec se do Červené zóny nedostali. Skončili v Šedé zóně, kde se nestačili divit, kolik nemrtvých se tam pohybuje. Dela vycítila, že se Trosky za dobu její nepřítomnosti změnily. Rozhodně se nejednalo o změnu k dobrému. Seděla stranou od ostatních, žvýkala sušené maso a snažila se potlačit zklamání. Tolik se těšila na domov, jenže při návratu zjistila, jak moc se jí zdejší prostředí odcizilo. Přistihla se, že myslí na základnu Legie, na tamní chodby, prostorná cvičiště a pečlivě udržované zahrady. Na vzduch, který voněl svěže.
"Na tebe je pohled." Mary si ji kriticky pohlédla a usadila se vedle ní. Oždibovala sušenku a dívala se v dál. Za jejich zády jim Simon popřál dobrou noc. Gwen cosi zapáleně psala do svého sešitu a Sophia spala zachumlaná do dvou přikrývek. Gideon se coural někde po okolí.
"Hmm," zabručela.
"Přestaň být tak zamračená. Jsme zase doma! Copak ty nemáš radost?" Dela pokrčila rameny.
"Jo, těším se až uvidím mamku a bráchu, ale prostě mi přijde, že se tady všechno hrozně změnilo a že já už sem nepatřím."
"Třeba ses hrozně změnila ty a ne Trosky. A jasně, že sem patříš. Tak nebuď melancholická a pojď se projít." Mary se vyškrábala na nohy a podala Dele ruku. "Dělej," dodala. Dela neochotně vstala a přitáhla si kabát těsněji k tělu.
"Proč se chceš procházet?"
"Jen tak. Můžeme klábosit a nikdo nás nebude poslouchat."
"Klábosit můžeme i v našem… tábořišti nebo jak to nazvat," namítla.
"Tam se nedá klábosit o určitejch věcech," nedala se Mary.
"Například?"
"Gideon." Dela obrátila oči v sloup.
"Gideon? To jako vážně? Co si o něm budeme tak povídat?"
"Nevím. Pro začátek třeba to, že má boží zadek." Dela se na ni zaraženě obrátila. Pohlédly si do očí a společně vybuchly smíchy.

***

Od doby, kdy se do čela Navrátilců dostala žena jménem Lilith, se prosazovaly všelijaké radikální plány. Mapeste změna vedení těšila a s programem na obsazení Trosek plně souhlasila. Nepříčila se jí ani násilná forma, která byla zvolena. Carael s ničím z toho nesouhlasil. Trosky patřili živým. Svět jim patřil. Navrátilci a nemrtví byli jen hříčkou přírody. Podle něj neměli právo na existenci, natož na zkonfiskování Trosek. Mohli se dál skrývat a živé neobtěžovat. Jenže jejich paní smýšlela jinak.
"Paní," odfrkl.
"Cože?" zareagovala Mapeste.
"Můžeš mi říct, proč Lilith nazývají naší paní?"
"Protože jí je?"
"Tohle je ujetý." Jeho sestra nesouhlasně našpulila rty.
"Caraeli, právě díky Lilith jsme tam, kde jsme. Její zásluhou pomalu získáváme vládu nad Troskami. Brzo pro nás živáčci nebudou překážkou. " Spiklenecky se k němu naklonila. "Víš, co se o ní povídá…"
"Jo, že má kouzelnou moc nebo podobná kravina. Cože to má vlastně přesně umět?" Mapeste se zamyslela.
"Myslím, že Gaexor říkal, že umí pohybovat věcmi. Silou vůle. Telekineze se tomu říká, ne?"
"Nevěřím tomu. Podle mě to rozhlašujou jen pro to, abysme jí zobali z ruky."
"Já ti nevím, bratříčku. Gaexor vypadal dost přesvědčeně. A slyšela jsem, že Lilith není jediná, co umí takovouhle parádičku. Prej hledá Navrátilce s dalšíma schopnostma."
"Kecy," zhodnotil to Carael. Měl by se zastavit za Ririusem a společně s ním zkritizovat podobné nesmyslné historky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama