Smolařka 1.2.1.1.1.1.1

6. února 2016 v 0:26 | Mira
Málem zavzlykám úlevou. Už jsem se bála, že s nimi bude chtít bojovat. Popadne mě za ruku a táhne pryč. Probuzení mrtví jsou naší skupině v patách, ale nekromanti nás naštěstí nesledují. Nejspíš si myslí, že se s námi jejich výtvory vypořádají. A taky by vypořádaly, kdyby nás dokázaly dohnat, jenže my pelášíme co se dá.
Když doběhneme na pláž, celý uštvaní, slunce visí nízko na obzoru. Zbytek posádky vidí výrazy děsu na našich zpocených tvářích a okamžitě se chopí zbraní. Kostlivci sice mají početní převahu, ale všichni muži jsou zdatní bojovníci. Tory se drží u mě a dělá vše pro to, aby se mě žádná z těch mrtvol nedotkla. Já se snažím pomoct. Moje malé ohnivé koule jsou sice tak slabé, že nezpůsobí žádnou škodu, ale aspoň mrtvé vždy rozptýlí. Krátce na to je po boji a já padnu vyčerpaná do písku. Tory si ke mně dřepne a pohladí mě po rozcuchaných vlasech.
"Dobrá práce," řekne.
"Odplouváme! Na tomhle mizerným ostrově nebudu už ani minutu!" zahuláká Toryho otec a nikdo mu neodporuje. Do pár minut zvedáme kotvy.
Sedím v kajutě a tiše úpím, jak mě bolí celé tělo. Někdo zaklepe.
"Dále!" Nepřekvapuje mě, že je to Tory. S úsměvem si sedne na druhý konec mé postele.
"Vracíme se zpátky," informuje mě.
"To je dobře. Na další dobrodružství už nemám sílu." A nejspíš už nikdy mít nebudu. Možná, že na dobrodružné výpravy vážně nejsem stavěná.
"Co budeš pak dělat?" zeptá se nezvykle mdle.
"Nevím. Asi vyrazím do dalšího města." Tory se na mě zvláštně zadívá.
"Zůstaň se mnou," zašeptá. Sotva ho slyším.
"Cože?" Posune se blíž a uchopí mou ruku.
"Arino, já… já jsem se do tebe zamiloval. Zůstaň se mnou. Vezmi si mě." Myslím, že se mi zastavilo srdce. Tohle je tak hloupé! I když… Já… já mám Toryho taky ráda. Hodně ráda. Nikdy jsem nepotkala lepšího muže. Třeba… třeba je právě tohle mým údělem. Být dobrou a oddanou manželkou, ne čarodějkou. Váhavě se na něj usměju a nakloním se k němu. Okamžitě pochopí a políbí mě.

Arina s Torym se za několik měsíců vzali. Jejich manželství bylo šťastné a vzešly z něj tři děti. Konec.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama